Bitcoin Yatırımıyla Ünlü MicroStrategy, İkinci Çeyrek Kazançlarını Açıklayacak

ABD merkezli iş analitiği devi MicroStrategy ($MSTR), 2023’ün Ağustos ayında ikinci çeyrek sonuçlarını kamuoyuyla paylaşmayı planlıyor.

Kurumsal alanda en büyük Bitcoin yatırımcısı olarak, şirketin kripto portföyüne dair açıklamaları büyük merak konusu.

Önümüzdeki aylarda BTC portföyünün nasıl şekilleneceği hakkında yapıcı beyanlar, kripto piyasasına olumlu yansımalar yapabilir.

Son zamanlarda, Blackrock ve Citadel gibi devlerin sektöre girmesiyle MicroStrategy’nin lider pozisyonu sorgulanır hale geldi. Bu yeni oyuncuların sunmayı planladığı ETF’ler onay alırsa, MicroStrategy’ye göre pazarda daha büyük bir etkisi olabilir.

MicroStrategy’den Hangi Finansal Veriler Bekleniyor?

Yatırımcıların gözü, şirketin gelecek aylardaki kripto alımlarını nasıl etkileyebileceğini görmek için ana iş kolu gelir tahminlerinde olacak. MicroStrategy’nin yönetim kurulu başkanı ve eş kurucusu Michael Saylor, Bitcoin’in yakın gelecekteki performansı hakkında değerlendirmelerde bulunabilir.

Son dönemde BTC’nin güçlü seyrinin, şirketin BTC üzerinden elde ettiği potansiyel kazançlara ve bu doğrultuda MicroStrategy hisse senetlerine olumlu etkisi olması bekleniyor.

2023’ün başından itibaren, şirketin borsadaki değeri yüzde 201.94 artarken, Bitcoin aynı süre zarfında yüzde 75.09’luk bir değer kazancı yaşadı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Yatırımcısı Dolandırıcıların Kurbanı Oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu