CBOE Bitcoin ETF Listeleme Başvurusunu Geri Çekti - BTC MAGAZİN

CBOE Bitcoin ETF Listeleme Başvurusunu Geri Çekti

Bitcoin ETF için kripto para birimi toplumunun en büyük umudu olan CBOE, BZX Borsası’na yaptığı VanEck SolidX Bitcoin Trust listeleme başvurusunu geri çekti.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Çarşamba günü yayınlanan bir belgeye göre, CBOE 22 Ocak’ta Bitcoin ETF’sini listeleme başvurusunu geri çekti.

SEC Genel Sekreter Yardımcısı Eduardo A. Aleman’a atfedilen geri çekilme mektubunda, aynı zamanda bitcoin vadeli işlemlerini listeleyen ilk ABD değişim operatörü olan CBOE’nin başvuruyu neden çektiği de açıklanmadı. Geri çekilme için bir neden bildirilmese de çoğu kişi buna hükümet kapanma olayının sebep olduğu görüşünde.

Bununla birlikte Amerika hükümetinin uzun süredir devam eden hükümet kapatma olayı ETF başvularının Şubat sonundan önce onaylanma olasılığını giderek azalttı. Sonuç olarak CBOE, SEC tarafından reddedilmek yerine, başvuruyu geri çekip daha sonra yeniden dosyalamaya karar vermiş olabilir.

Çeşitli firmaların sayısız girişimlerine rağmen, SEC henüz bir Bitcoin ETF’sini onaylamadı. Birçok kripto para birimi analisti, VanEck SolidX Bitcoin Trust’ın , yalnızca varlıklı yatırımcıların hisse satın alabilecekleri şekilde yapılandırılmış olması nedeniyle, sektörün en iyi umudu olarak görüyordu.

Bitcoin fiyatı ise bu haber sonrası Coinmarketcap verilerine göre hafif bir düşüşle 3600$ seviyesinden 3560$ seviyesine kadar geriledi.

BAKKT ve ETF

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu