Contentos (COS) Nedir? Contentos (COS) Geleceği ve Yorum 2022

Contentos (COS) Nedir?

Contentos (COS), Binance platformunda çalışan bir token’dır. Contentos platformu, merkezi olmayan bir dijital içerik alanı yaratmayı hedefliyor. Ancak Contentos’un hedefi, gelecekteki dijital içerik platformlarının Ethereum’u olmaktır.

Proje, telif haklarını korurken dijital içeriğin serbest dolaşımına, dağıtımına, üretimine ve ticarileştirilmesine izin verir. Platform, internetin olduğu yılların anahtar fikri olan “içerik ve bilginin serbest akışı” fikrini gerçekleştirmenin yanı sıra, içerik üreticilerinin emeklerinin karşılığını almalarını da sağlıyor. Bunun da ötesinde COS, tüm kullanıcı katkılarını kaydeden bir içerik protokolü olmayı da hedefliyor. Proje, içerik üreticilerinin karşılaştığı sorunları başlık altında topluyor; eşit olmayan dağıtılmış gelir, net olmayan akış kontrolü, telif hakkı koruması eksikliği ve risk kazançları.

Öte yandan COS, tüm bu sorunlara çözümler geliştirmek için bir dijital içerik platformu görevi görüyor. Platform, içerik üreticileri için özel çözümler sunar. Bu çözümler; eşler arası (P2P) gelir dağıtımı, merkezi olmayan yayın kontrolü, izlenebilir telif hakkı işlemleri ve değişmez bir gelir sistemi. Proje, Binance, IDG Capital, Matrix Partners, Node Capital gibi dev şirketler tarafından finanse edilen içerik üretimine odaklanıyor. Bu, büyük oyuncuların protokolün geleceğine inandığını gösteriyor.

Contentos’un amacı, “telif hakkını korurken içeriğin ücretsiz olarak üretilmesini, dağıtılmasını, ödüllendirilmesini ve değiştirilmesini sağlayan merkezi olmayan bir dijital içerik topluluğu” yaratmaktır.

Eşler arası gelir dağılımı: COS, yaratıcılar, reklamcılar ve izleyiciler arasında açık ve şeffaf ödeme kanalları sağlar. Kayıt ücretleri, hediyeler veya sponsorluklar gibi tokenler blok zinciri işlemlerinde izlenebilir. Contentos ayrıca içerikten para kazanmayı otomatikleştiren akıllı bir sözleşme modeli de sağlayacak.

Merkezi Olmayan Trafik Dağıtımı: Yerleşik yeşil ödül, içerik oluşturucuları yarattıklarını geliştirmeye, izleyicileri gerçekten sevdikleri içerikle meşgul etmeye, topluluk ve dApp geliştiricileri, ilgili kitleye uygun içerik sunumu için en iyi stratejiyi tasarlamaya yönlendirir.

İzlenebilir Telif Hakkı: COS blok zinciri aracılığıyla maddi olmayan mülkiyet haklarının doğrulanması, değiştirilmesi ve saklanması, telif hakkı bilgilerine hızlı ve eksiksiz erişim sağlayacaktır. İşlem akışları ve türev faaliyetler blok zincirine kalıcı olarak kaydedilecektir. İçerik oluşturucular, doğrulanmış ve zaman damgalarıyla izlenen orijinal içeriğin telif hakkını alacak ve hak talebinde bulunacaktır.

Değişmez Kredi Sistemi: Contentos ekosisteminde kullanıcı etkileşimleri blok zinciri üzerinde izlenir ve değiştirilemez. Kullanıcılar, yalnızca olumlu ve güvenilir davranışlar sergileyerek kredi puanlarını yükseltebilir, böylece yeşil ödüllere hak kazanır ve itibarlarını artırır. Bu şekilde kullanıcı topluluğu, güvenilir ve otonom bir derecelendirme sistemi oluşturur.

İçerik endüstrisi için optimize edilmiş kamu kanalı: İçerik topluluğunun genişletilmiş etkileşimlerini daha iyi desteklemek için COS, Bizans Hata Toleransı saBFT konsensüs mekanizmasını veya işlemler sağlayan kendi kendini düzenleyen, düşük maliyetli ve azaltılmış blok onay süresini uyguladı.

Veriye dayalı eko-ödül modeli: Yerleşik bir eko-ödül modeli, ekosisteme olumlu katkıları teşvik eder. Contentos şu anda ödül modelini testnet entegrasyonundan toplanan gerçek verilere dayalı olarak inşa ediyor ve ödüllere büyük miktarlarda token kullanan kıdemli kullanıcılar tarafından hükmedilmesi gibi sorunlardan kaçınmak için.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Aion (AION) Nedir? Aion (AION) Geleceği ve Yorum 2022

Açık Platform: Contentos, diğer blok zincirlerinde dApp’lerle aktif olarak etkileşime girer. PhotoGrid ve LiveMe gibi temeli sağlam olan dApp’lerle ortaklıklar, Contentos’un şifrelenmemiş kullanıcıları blok zinciri dünyasında tanıtımı yapılması ve ortak dApp’leri kullanmaya başlamasını basitleştirdi. Contentos tarafından hesap ve token entegrasyonu ile başlatılan açık platform, tüm blok zinciri endüstrisine fayda sağlamayı amaçlıyor.

Contentos (COS) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Mick Tsai
  • Kuruluş Yılı: 2018
  • Blok ZinciriBinance Smart Chain
  • Toplam Arzı: 9,927,702,801
  • Dolaşımdaki Arzı: 4,100,000,000
  • Piyasa Değeri: ₺ 474.398.108,61
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0,087
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 1,07
  • Proje Amacı: COS, “telif hakkını korurken içeriğin özgün bir şekilde üretilmesine, dağıtılmasına, ödüllendirilmesine ve değiş tokuş edilmesine izin veren merkezi olmayan bir dijital içerik topluluğu” yaratmaktır.

Contentos (COS) Geleceği

Binance, IDG Capital, Matrix Partners, Node Capital gibi devler tarafından finanse edilen COS parasının geleceği de parlak. Analistler COS’un gelecekte daha yüksek seviyelerde ticaret yapabileceğine inandığından, uzun vadeli yatırımlar için tercih edilebilir. Contentos ayrıca kendisini dijital içeriğin gelecekteki Ethereum’u olarak tanımlıyor.

Contentos projesi, tüm içerik oluşturucuların katkıları için eşit bir şekilde tazminat kazanmalarını amaçlayan merkezi olmayan bir dijital içerik ekosistemi oluşturan bir blok zinciri protokolüdür. Platformun yerel kripto para birimi COS token’dır ve sektördeki büyük borsalarda listelenmiştir.

Contentos (COS) Yorum

COS, yalnızca içerik ve reklam değeri kapsamlı değil, aynı zamanda her üreticinin yaptıklarını kaydeden bir bellek dizesi olan ortak bir içerik protokolü olmayı amaçlamaktadır. Bu nedenle kripto uzmanları tarafından olumlu değerlendirilen projeler arasında yer alıyor.

Artık birçok uygulamaya entegre edilen Contentos projesi, blockchain ağlarına tamamen farklı bir bakış açısı sunuyor. Kullanıcıların ürettiklerinden doğrudan gelir elde etmelerini ve çıkarlarını korumalarını sağlamak için birçok proje geliştirilmiş olsa da, blok zinciri teknolojisinin sağladığı halkın yaptıklarını sağlayamadığı için hiçbir teknoloji başarılı olmamıştır.

Kripto para birimi uzmanları, COS Coin hakkında olumlu eleştiriler bildiriyor. COS Coin grafiğini ve temel analiz verilerini inceleyen uzmanlar, gelecekte COS Coin’in daha da değerli olmasını bekliyor. Bu olumlu yorumların COS fiyat hareketine ve proje sağlamlığına dayandığı söyleniyor. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Contentos (COS) Nereden ve Nasıl Alınır?

Contentos (COS)’u güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu