DeFi Protokollerinde Kilitlenen Cardano (ADA) ATH’ye Ulaştı

Bir blockchain ağının sağlıklı olduğunu belirleyen birçok metrik bulunmaktadır ve bunlardan biri, o protokolün Toplam Kilitli Değer (TVL) ile ilgili Merkezi Olmayan Finans (DeFi) ekosistemidir. Cardano’nun (ADA) fiyat volatilitesinde bir dengesizlik görülürken, DeFi TVL’sinde belirgin fakat hafif bir büyüme kaydediyor.

Cardano DeFi TVL Tüm Zamanların En Yükseğinde

DeFiLlama adlı DeFi agregatöründen alınan verilere göre, ADA tokenlarının bağlı olduğu DApps’te kilitli olan toplam ADA sayısı şimdi 557.62 milyon ADA ile tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Bu rakam, 1 Ocak itibariyle 198.65 milyon ADA’dan başlayarak sürekli bir artış gösterdi ve şu anki seviyeye yükseldi.

Bu rakam, tokenın fiyatındaki düşüş nedeniyle Dolar cinsinden tamamlanmasa da, Cardano DeFi dünyasında yatırımcılar tarafından ne kadar çok ilgi olduğunu gösteriyor.

Toplam ADA mevduatının DeFi platformlarında göreceli büyümesi, diğer önde gelen Ethereum katilleri gibi Solana ile karşılaştırılmadıkça anlaşılmayacaktır. Aynı DeFiLlama verilerine göre, Solana’nın kilitli toplam SOL’u 1 Ocak’ta 20.53 milyondan 14.3 milyon SOL’a düştü. Veriler, birçok blockchain protokolünün canlı bir DeFi dünyasının cephesini sunduğunu, ancak ilgili rakamların aslında Cardano’nun olumlu bir büyüme izleyen az sayıdaki protokolden biri olduğunu gösterdi.

Cardano Geliştirici Başarılarına Dayanıyor

Cardano, geçtiğimiz yıl boyunca sürekli geliştirici etkinlikleri sayesinde bir dizi etkileyici kullanılabilirlik eklemesi görüyor. Protokole olan ilgi, ilk Light wallet, Lace ve staking hizmetlerindeki ilerlemeler gibi görülebilir ve ilgili ürünler üzerine kurulu.

Cardano, ayrıca merkezi olmayan kimlik üzerine odaklanarak ve tüm sistemlerini genel anlamda ölçeklendirmeyi hedefleyerek kurumsal benimseme konusunda da ivme kazanmaktadır. Özellikle, Cardano, önemli bir Non-Fungible Token (NFT) ekosistemi çekiciliği ile dünyanın en güçlü akıllı kontrat platformlarından biri olarak öne çıkıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Solana ve Ethereum Arasındaki Gerginlik Artıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu