Ünlü Yatırımcı: ”Devaülasyon Riskleri Bitcoin Fiyatını Arttırabilir”

Girişim sermayesi şirketi Blockchain Capital’ın genel ortağı olan Spencer Bogart, Bitcoin‘in ( BTC ) uzun vadede güvenli bir liman olacağını düşünüyor. Bununla birlikte, BTC fiyatının çeşitli ekonomik olaylarla ilgili olarak nasıl oynayacağına dair ayrıntılı bir görüşü var.

Bogart, 20 Ağustos’ta Bloomberg ile yaptığı röportajda görüşlerini paylaştı . Ona göre, parasal devalüasyon riskleri Bitcoin’in fiyatını artırabilir. 

“Uzun vadede Bitcoin’in kesinlikle güvenli bir cennet olacağını düşünüyorum… Parasal devalüasyon riskleriyle karşı karşıya kaldığınızda, bunun gibi şeylerle Bitcoin’in kesinlikle çok çekici göründüğünü düşünüyorum. Ve bunun fiyattaki son yükselişin büyük bir itici gücü olduğunu düşünüyorum. ”

Spencer Bogart

Ancak Bogart, ciddi bir ekonomik kriz durumunda BTC’nin fiyat açısından iyi performans göstereceğine inanmadığını söyledi.

“Gerçekten ciddi krizlerin yaşandığını, bir likidite sıkıntısını, başka bir küresel finansal krizi düşündüğünüzde, Bitcoin’in iyi bir performans göstereceğine inanmıyorum.”

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, parasal devalüasyon risklerinin BTC fiyatına yöneldiği yönündeki görüşü bakımından Bogart ile aynı fikirde görünüyor.

Ağustos ayının başında, Novogratz yaptığı yorumda: ”Hong Kong’da istikrarsızlık ve sermaye uçuşunun başlangıcıyla birlikte, $-BTC rallisi gerçek ayaklara sahip olabilir.” dedi.

Bu hafta, kripto finansal hizmetler şirketi Circle CEO’su Jeremy Allaire da, Bitcoin’in kendi fonları üzerinde kontrole sahip olmak isteyenler için özellikle çekici olduğunu düşündüğü belirtti.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   NASDAQ ile Bitcoin (BTC) Korelasyonu Yükseliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu