Dogecoin (DOGE) Üç Büyük Borsada Listelendi - BTC MAGAZİN

Dogecoin (DOGE) Üç Büyük Borsada Listelendi

Dogecoin (DOGE) 2013 yılında piyasaya sürülmesinin ardından neredeyse sekiz yıl boyunca popülaritesini korudu. İlginç bir şekilde coin sadece 24 saat içinde üç büyük borsaya eklendiği için popülaritesini sürdürüyor gibi görünüyor.

DOGE 13 Ocak’ta Huobi Futures, FTX ve WazirX’te listelendi. Bunlardan ikisi -Huobi Futures ve FTX- vadeli işlemler için DOGE’yi destekleyen son derece popüler kripto türev borsalardır. FTX ve WazirX de tokeni normal spot ticareti için destekliyor.

İlginç olan şu ki, kripto para listelemeden önce kayda değer bir fiyat artışı görmemişti. Bu nedenle borsaların bir anda DOGE’yi listelemesi akıllarda soru işaretleri bıraktı.

Elbette, Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk’ın geçtiğimiz günlerde DOGE hakkında tweet attığı gerçeği de var. Musk, kripto sektörüyle olan bağlantısını çoğunlukla şaka yollu tweetleriyle gösterdiği halde, kripto dünyasında oldukça popüler hale geldi.

Musk bir noktada bir miktar BTC’ye sahip olduğunu söyledi ve bir keresinde de en azından konseptine göre en sevdiği kripto paranın DOGE olduğunu belirtti.

Dikkate değer bir diğer detay ise 2020 yılında Binance, OKEx ve Bitfinex’in de tek bir günde coin için destek eklediği benzer bir DOGE listelemesiinn gerçekleşmiş olmasıdır. Binance, DOGE vadeli işlemlerini ekledi, diğer iki platform da spot ticaret için ekledi.

Bununla birlikte, listelemenin DOGE fiyatında büyük bir etkisi olmadığını da belirtmekte fayda var. DOGE, son 24 saatte %5’lik artış yaşadı ancak, bu listelemenin neden olduğu bir fiyat artışından ziyade bir fiyat toparlanmasının sonucu olabilir.

Öte yandan Musk’ın 20 Aralık günü DOGE ile ilgili bir tweet’i, coinin fiyatının %35 artmasına neden oldu. Ancak aynı gün üç büyük borsada listelenmesinin fiyat üzerinde hiçbir etkisi olmadı.

Coin haftalık bazda hala %14.38 düşmüş durumda ve fiyat 3 Ocak’ta ulaştığı iki yılın en yüksek seviyesi olan 0.01387$’dan düştünden sonra şu anda 0.008555$’dan işlem görüyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu