Elon Musk, Twitter’ın Logosunu Neden Dogecoin Olarak Değiştirdi?

3 Nisan’da dünyanın en popüler sosyal medya platformu olan Twitter, logosunu popüler bir meme token olan Dogecoin’in (DOGE) simgesiyle değiştirdi.

Sadece iki gün önce, Twitter ve Tesla’nın 51 yaşındaki CEO’su, Dogecoin’i tanıtmak için bir piramit şeması uyguladığı iddiasıyla açılan 258 milyar dolarlık dava dosyasını reddetmek için başvuruda bulunmuştu. Yatırımcılar, Musk’ın DOGE’nin fiyatını Ponzi şeması kullanarak artırdığı iddiasında bulunmuşlardı.

Kripto topluluğunun ani Twitter hamlesi karşısında şaşkına dönmesine rağmen, Elon Musk, Twitter’ı satın almadan önce kendisinin ünlü bir borsacıyla yaptığı bir Twitter sohbetinin ekran görüntüsünü paylaştı. Konuşma, Twitter’ın rakip olabilecek yeni bir mikro blog platformunun gerekli olup olmadığıyla ilgiliydi. WSB bunun yerine “sadece Twitter’ı satın alın” ve kuş logosunu Dogecoin’e çevirin önerisinde bulundu. Bugünkü en son gelişmenin ardından Musk, tweeti “söz verdiğim gibi” yazarak paylaştı.

Başka bir grup spekülatör, bunun Musk’ın gecikmiş 1 Nisan şakası yapmaya yönelik ciddi bir çabası olduğunu düşünüyor. Bazıları, Twitter’ın 1 Nisan’da endüstrilerin her seviyesinde şakalar ve oyunlarla dolması göz önüne alındığında, bu hareketin teknoloji milyarderinin son derece iyi düşünülmüş ve akıllıca bir hamlesi olduğuna inanıyorlar. Musk’ın, milyonlarca Twitter kullanıcısını şaşırtmak için şakayı kasıtlı olarak geç gerçekleştirdiği düşünülüyor.

Gelişme ile birlikte DOGE‘un değeri yaklaşık %25 artarak arzu edilen 0,1 $ fiyat seviyesine neredeyse ulaştı. Ayrıca Dogecoin, ilk 10 kripto para listesinde Polygon (MATIC)’i ve Cardano (ADA)’yı geride bırakarak 7. sıraya ulaştı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Binance CEO'su Terra'nın UST'yi Nasıl Kurtarabileceğini Açıkladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu