Ethereum Ağı Yılın Rekorunu Kırdı!

Kripto analiz ajansı Santiment’e göre, Ethereum ağı geçen hafta sonu 2022 yılındaki en büyük büyüme artışını gördü. Birkaç gün içinde, ağda görünen yeni adreslerin sayısı 135.780’e ulaştı ve bu, 3 Ocak’taki artıştan %11,1 daha fazla. Santiment, Ethereum ağının mevcut büyümesinin 7 Aralık 2021’den bu yana en yüksek olduğu sonucuna varıyor.

Şaşırtıcı olan, zincir üstü grafikte bir gökdelen çizen aşırı yüksek ağ büyüme rakamları değil, ETH fiyatının tepkisi. Bu günlerin sonuçlarına göre, ETH kotasyonları sadece yükselmekle kalmadı, genel olarak %3 düştü. Mevcut dalgalanmayı yukarıda belirtilen 7 Aralık sonucuyla karşılaştırırsak, ağın büyümesine ETH fiyatında %13’lük bir artış eşlik etti. Bununla birlikte, Ethereum ağının büyümesinin gerçek nedeninin, ETH’nin kendisinin ne kadar dikkate değer olduğu değil, başka bir kripto para birimi tarafından kışkırtıldığına dair şüpheler var.

XEN’in ETH ile ne ilgisi var?

XEN, Ethereum ağında (ERC-20) oluşturulan, özelliği sınırsız arz olan, borsalarda listelenmeyen ve premint olmayan bir token’dır. Kelimenin tam anlamıyla, herkes XEN’i basabilirdi, ancak token’ın ERC-20 ağında olması nedeniyle komisyonlar ETH’de ödendi. XEN’in basılmasının bir sonucu olarak, meraklılar komisyonlarda 2.636 ETH yaktı, bu da 3.5 milyon dolara eşit ve etkinliğin tam bir ölçüsünü veriyor ve Ethereum ağının hafta sonu büyümesindeki artışı açıklıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum (ETH), Shanghai (Shapella) Güncellemesinden Sonra Satış Riski Altında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu