Ethereum (ETH) Direnç Seviyesine Ulaştı; İşte Olabilecekler

Ethereum nihayet yükseliş ve düşüş trendindeki varlıklar için bariyer görevi gören grafikteki ilk direnç çizgilerinden birine ulaşıyor. Direnç seviyesine ulaşmanın yanı sıra, çeşitli teknik göstergelere göre Ethereum başka bir ralli için hazırlanabilir.

Mayıs ayının başından bu yana, Ethereum 21 günlük hareketli ortalamayı üç kez test etti ve kripto para piyasasından fon çıkışları ve artan yatırım riskleri de dahil olmak üzere çeşitli faktörler nedeniyle başarılı olamadı.

Ethereum (ETH) Direnç Seviyesine Ulaştı; İşte Olabilecekler 2
Kaynak: TradingView

Şimdilik, Ethereum son iki ay içinde dördüncü olacak başka bir teste hazırlanıyor. Bu kadar yüksek sayıda bir direnç testi, piyasadaki girişlerin olmaması nedeniyle boğaların henüz Ethereum’u daha yükseğe çıkaramadığını gösterebilir.

Bazı metrikler düşüş trendinin sona erdiğini gösteriyor

Günlük grafikteki Göreceli Güç Endeksi, Ethereum’da bir tersine dönüşe işaret eden göstergelerden biridir. Daha önce gördüğümüz ayrışmaya göre, ETH’deki düşüş trendi bitmiş olabilir ve şu anda gördüğümüz şey toparlanma rallisinden önce bir konsolidasyon.

Yaklaşan bir geri çekilme lehine konuşan bir başka gösterge, Kraken borsasındaki günlük işlem hacmi ortalama 30.000 ETH’ye kıyasla 13.000 ETH’ye ulaştığından, mevcut trendin kayda değer bir düşüşünü gösteren hacim profili.

Daha kısa zaman dilimlerinde Ethereum, dört saatlik zaman diliminde 50EMA dahil olmak üzere çok sayıda direnç çizgisini çoktan kırdı. Kısa vadeli dirençten başarılı geçiş, yaklaşmakta olan uzun vadeli bir geri dönüşün ilk işaretlerinden biridir.

Yazım zamanında, Ethereum 1.133 dolardan el değiştiriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Ücretlerinde Büyük Düşüş: Oynaklık ve Fiyatlar Ne Söylüyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu