Ethereum Gaz Ücretleri Yeni Zirveye Ulaştı - BTC MAGAZİN

Ethereum Gaz Ücretleri Yeni Zirveye Ulaştı

  • Vitalik Buterin, Ethereum ücretleri tavan yaparken halihazırda mevcut olan ölçeklendirme çözümlerini duyurdu.

Glassnode verilerine göre, ortalama Ethereum gaz ücretleri 1 Eylül’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 485 Gwei’ye fırladı.

Gelişen DeFi ekosistemine katılmak için, Ether kullanıcılarının, artık, işlem başına yaklaşık 5$ harcaması gerekiyor.

Madenciler DeFi Çılgınlığından Para Kazanıyor

Btcmagazin tarafından daha önce bildirildiği üzere, merkezi olmayan borsa Uniswap, Ağustos sonunda Ethereum blok zincirindeki en büyük gaz harcayan platform olarak USDT stabilcoinin sahibi Tether’i geride bıraktı.

Çok gevşek listeleme politikası nedeniyle, Uniswap tüccarları, dikkate değer merkezi borsalarda listelenmeden önce gösterişli DeFi tokenlerini bu platformdan (Uniswap) satın alabilirler.

Madenciler, tek bir saatte 500.000$ değerinde ücret alarak, yüksek düzeydeki ağ tıkanıklığından büyük ölçüde yararlananlardır.

Genel olarak, ETH madencileri geçen ay 113 milyon dolar ücret kazandı. Karşılaştırıldığında, Bitcoin madencileri bundan üç kat daha az kazandılar.

Çözüm Zaten Orada

Kripto topluluğu, DeFi ekosistemini felce uğratan fahiş ücretler konusunda yaygara koparırken, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, çözümün zaten orada olduğunu söylüyor.

Daha fazla kişinin ödeme yapmak için “ZK Sync”, “Loopring” ve “OMG” gibi ölçeklendirme çözümlerini kullanması gerektiğini iddia ediyor.

“Cidden, basit ödeme uygulamaları orada var, sadece… onları kullanmamız gerekiyor.”

Bugün erken saatlerde, Tether CTO’su Paolo Ardoino, önde gelen stablecoin USDT’nin işlemlerini hızlandırmak için “ZK Sync” desteği eklemeyi düşündüğünü duyurdu.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu