Ethereum'a Dev Rakip: Binance Chain - BTC MAGAZİN

Ethereum’a Dev Rakip: Binance Chain

10 milyondan fazla kullanıcıyla dünyanın en büyük kripto borsası Binance, ademi merkeziyetçi borsaları (DEX) desteklemeyi amaçlayan bir blok zinciri protokolü olan Binance Chain’i başlattı. Binance ayrıca 19-22 Nisan arasında merkezi olmayan bir borsa açacak.

Binance’nin yerel tokeni olan Binance Coin (BNB), Binance Chain’in ana şifresi olarak çalışacak ve Ethereum ağından taşınacak.

Şu anda BNB 2,95 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile Ethereum’daki en değerli ERC20 akıllı sözleşme tokeni olarak kalmaya devam ediyor.

Özel bir röportajda Binance ekibi, Binance Chain’in düşük gecikme süresi ve yüksek verim değerine sahip merkezi olmayan borsalar için özel olarak üretildiğini ve işlem kapasitesi yüksek olan merkezi olmayan uygulamalar (Dapps) için daha verimli bir protokol sağladığını söyledi.

Ekip, Binance Chain’in daha fazla Dapps ve DEX’i ekonomik özgürlükle daha fazla çekmesini beklediğini belirtti:

“ Dijital varlıkların ihracını ve değişimini desteklemek için Binance Chain oluşturulmuştur.  Herhangi bir proje Binance Chain’e yeni token çıkarabilir ve akıllı sözleşmelere bağlı olmayan mevcut tokenler, Binance DEX’e doğal olarak alışverişinde bulunmak ve bu düşük gecikmeli ve yüksek verimli ağdan yarar sağlamak için Binance Chain’e geçebilir.  Bu, daha fazla ekonomik özgürlüğe ilham verecek ve Binance DEX’e katılan daha fazla proje, eşler arası kripto para birimi ticaretinin uzun vadeli vizyonunu daha da artıracaktır.

Ana ağın başlatılması sürecinde, şu anda Ethereum’da bulunan BNB, bir ana ağ anahtarı aracılığıyla Binance Chain’e geçecek. Bunu yaparken, Binance’nin blok zinciri aynı zamanda, birçoğu Ethereum ağında bulunan diğer kripto projeleri için geçiş yapmak için cazip olabilir.

Önümüzdeki günlerde BNB Binance Chain’de 200 milyon sabit tedarik ile oluşturulacak ve Ethereum’daki BNB tedariğini azaltmak için 11.654.396 BNB yakacak.

Temel olarak, Binance, piyasada dolaşan tüm BNB’leri yeni kurulan blok zinciri ağına aktarmak için Ethereum ve Binance Chain arasında bir takas uygulacaktır.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu