Haftanın Gelişim Gösterebilecek Metaverse Projeleri (25 Nisan – 1 Mayıs)

Kripto para piyasasının en sıcak gündemi olan metaverse, sanal dünyalar ağı olarak tanımlanabilir. Evrensel bir sanal dünya olmayı amaçlayan metaverse projeleri, kripto paraları, DeFi’ı, oyunları ve artırılmış gerçekliği evrenlerine dahil ederek rakiplerinin önüne geçmeye çalışıyor. Şimdiye kadar sosyal etkileşime izin veren yüzlerce 3D sanal dünya oluşturuldu ve birçoğu piyasada başarı elde etti. Özellikle sanal gerçeklik teknolojisiyle bağlantı kurarak popülerliğini artırmaya çalışan projeler, yatırımcıların ağzını sulandırıyor. Bu yazıda haftanın gelişim gösterebilecek metaverse projeleri listesine bakacağız.

XYO Network (XYO)

Haftanın Gelişim Gösterebilecek Metaverse Projeleri (25 Nisan - 1 Mayıs) 2
XYO Network (XYO)

XYO, haftaya çok kötü bir başlangıç yapan Bitcoin’in de etkisiyle son 7 günde %2,3 düşüş göstererek $0,017 fiyatından işlem görüyor. XYO Network, oracle ile elde ettiği verileri blok zinciri üzerindeki metaverse’leri geliştirmek için kullanmayı planlıyor. Mesela fiziksel olarak var olan bir ürün için güncel tüm verileri derleyerek bu ürünü metaverse’te sınırlı olarak oluşturabilen bir algoritma oluşturulabilir. XYO, metaverse ile fiziksel gerçeklikleri bir araya getirebilen bir Reality Oracle görevi görür. Geliştiriciler de XYO Ağı’nda Geodapp’ler kullanarak gerçek dünya verileri toplayabiliyor. Akıllı telefonlar, XYO Network App ile birlikte çalışarak ağa katkıda bulunabiliyor. Fiziksel verilerin blok zincirlerine aktarılması metaverse için en önemli adımlardandır.

inSure DeFi (SURE)

Haftanın Gelişim Gösterebilecek Metaverse Projeleri (25 Nisan - 1 Mayıs) 3
inSure DeFi (SURE)

inSure DeFi, kripto para yatırımlarının sert düşüşlerden etkilenmemesini isteyenlerin başvurduğu bir DeFi sigorta poliçesidir. 2 yıldan fazladır piyasa olan bu proje sayesinde yatırımcılar kriptoların değişken piyasası nedeniyle portföylerinin değerini önemli miktarda kaybetmesinden kaçınabiliyor. inSure DeFi, yatırımcılar için DeFi Metaverse platformlarına sigorta sağlıyor. Akıllı sözleşmelerle oluşturulan poliçeler sayesinde portföydeki fonların belirli bir miktarı güvence altına alınabiliyor. SURE token $0,00622 fiyatına sahip. Piyasa ne kadar kötü olsa da son bir haftada %12,8 değer kazanmayı başardı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Mayıs Ayının Popüler Shitcoinleri

RMRK (RMRK)

Haftanın Gelişim Gösterebilecek Metaverse Projeleri (25 Nisan - 1 Mayıs) 4
RMRK (RMRK)

RMRK, çok kaynaklı NFT’leri içeren bir ağ ve ekosistemdir. Polkadot’un Kusama testnet blok zincirinde çalışan RMRK, Kusama’ya özgü NFT’ler için Singular platformunu kullanır. RMRK, geliştiricilerin dApp’lerine kolaylıkla entegre edebilecekleri bir dizi NFT lego yaratmayı amaçlıyor. Ekosistemde birçok dApp bulunuyor ve şu anda geliştirilmekte olan bir metaverse de var. RMRK’de oluşturulan NFT’ler, dünyanın Polkadot uyumlu ilk NFT Launchpad’i lan Skybreach’te ve Singular’da görülebilir, ticaretleri yapılabilir. Son haftada %13,1 değer kaybeden RMRK token şu anda $12,38 fiyatında.

Bloktopia (BLOK)

Haftanın Gelişim Gösterebilecek Metaverse Projeleri (25 Nisan - 1 Mayıs) 5
Bloktopia (BLOK)

Bloktopia, başta sadece Polygon üzerinde olan, 30 Mart’ta BNB Smart Chain’e de dahil olan merkeziyetsiz bir metaverse’tür. Platform, kripto para birimleri hakkında ileri düzey eğitimler verirken kullanıcılar aynı zamanda ağ oluşturma, sanal gayrimenkuller ve oyun oynayarak gelir elde edebilirler. Sponsorlar ve reklam verenler de Bloktopia’daki kullanıcı tabanlarından NFT mekanizması ile para kazanabilirler. Bloktopia, sanal gerçeklik deneyimi de sağlar. Kullanıcılar inşa etme, kazanma, öğrenme ve oynama gibi temel altyapılarla evrene dahil olabilirler. BLOK token da platformun yönetişim tokenıdır. MultiNFT.io’nun Mart ayı sonunda Bloktopia ile ortaklık ilan etmesi ve ardından Bloktopia’nın BNB Smart Chain’de işlem görmeye başlaması, platformun kullanıcı sayısını hızlıca artırmayı başardı.

$0,0136 fiyatındaki BLOK token son haftada %10,8 değer kaybetti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu