Haftanın İlgi Gören DeFi Coinleri (4 – 10 Temmuz)

Merkezi bir kurum, banka, aracı ve benzeri şeyler etrafında inşa edilmeyen, bunun yerine bağımsız ve merkeziyetsiz blok zinciri teknolojisi ile çalışan finans sistemine DeFi denir. Geleneksel finans endüstrisi ödeme işlemcileri, Federal Rezerv ve büyük bankalar gibi kilit kurumlar etrafında dönerken DeFi alanında tüm bu karmaşaya gerek kalmaz. DeFi dünyasında finansal sistemin çalışmasını sağlayan yerleşik aracıların tümü akıllı sözleşmeler ismi verilen kod ve yazılımlarla çalışır. Bir işlem gerçekleştirildiğinde akıllı sözleşmeler çalışır ve iki tarafı birbirine bağlar. Genel olarak kripto para ekosistemi ve DeFi böyle çalışır. Bu içerikte haftanın ilgi gören DeFi coinleri listesini göreceğiz.

Ellipsis X (EPX)

Haftanın İlgi Gören DeFi Coinleri (4 - 10 Temmuz) 2
Ellipsis X (EPX)

Ellipsis Finance, Curve Finance’in yetkili çatalıdır. Temel olarak BNB Smart Chain’deki kullanıcılara Curve’ün StableSwap protokolünü sunmaya dayanan platform, 24 Mayıs’ta EPS tokendan EPX token ismine ve yeni versiyona geçmiştir. Yeni EPX protokolü Curve’ün veToken mekaniği ile daha uyumlu olacaktır. Kullanıcılar Ellipsis tokenını en az bir yıl boyunca kilitlemelerine, oy haklarına erişmelerine, likidite pozisyonlarını değiştirmelerine olanak sağlayan yeni protokolü kullanabilecektir. Ellipsis protokolü, token takaslarını kolaylaştırmak için havuzlar kullanır ve her token takasında bir ücret alınır. $0,000542 fiyatındaki EPX token son 14 günde %4,1 değer kazanmıştır.

REN (REN)

Haftanın İlgi Gören DeFi Coinleri (4 - 10 Temmuz) 3
REN (REN)

REN, gizliliği koruyan uygulamalar dünyası vizyonuna sahip bir projedir. Yeni bir tür hesaplamayı güçlendirerek tüm kullanıcıların, uygulamaların ve verilerin gizliliğini koruyan Ren, zkSNARK ve yeni geliştirilmiş güvenli çok taraflı hesaplama protokolünü kullanır. Genel amaçlı gizliliği koruyan uygulamalar oluşturmak, dağıtmak ve çalıştırmak için Ren ekosistemi kullanılabilir. Ekosistem büyüyüp temel bileşenler tamamlandıkça her türkden özel uygulamanın açık gelişimi desteklenecektir. Yeni ürünler sunulacak, geliştirme araçları ile ekosistem durdurulamaz hale gelecek. Bu, Ren geliştiricilerinin iddiasıdır. Geçtiğimiz 14 günde %7,3 değer kazanan REN token şu anda $0,124 fiyatındadır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Temmuz Ayında Takip Edilmesi Gereken Play to Earn Coinleri

Request (REQ)

Haftanın İlgi Gören DeFi Coinleri (4 - 10 Temmuz) 4
Request (REQ)

Request, uygun maliyetli ödeme yöntemi sunarak üçüncü taraf işlemcilere ve aracılara olan ihtiyacı ortadan kaldırır. 2017 senesinde piyasaya süürlen Request Network, daha ucuz ve güvenli bir ödeme çözümü sağlamak için Ethereum ağını kullanmayı amaçlamıştır. Merkeziyetsiz ödeme sistemi olarak platform, ağın kararlığını ve performansını sağlamak için REQ token tarafından desteklenir. Platformda kulanıcılar ödeme talebi oluşturur, ödemenin şartlarını ve koşularını tanımlar ve ödemenin blok zinciri aracılığıyla nereye gönderileceğini adresler. Her adım ağda belgelenerek saklandığı için herkes tüm makbuzları takip edebilir. $0,121’dan işlem gören REQ token son 14 günde %49,6 yükselmiştir.

Acala (ACA)

Haftanın İlgi Gören DeFi Coinleri (4 - 10 Temmuz) 5
Acala (ACA)

Acala, Substrate isimli Polkadot SDK ile oluşturulmuştur ve ağın özelleştirilebilirliğini ve esnekliğini iş gereksinimlerine ve değişen regülatör isteklerine göre geliştirmeyi sağlar. DeFi ekosistemindeki kurumların sıvı staking konusunda kullanmadığı fırsatlara odaklanan Acala, Polkadot’un önemli bir giriş noktası olabileceğini düşünüyor. Acala, herhangi bir kuruluş veya bireyin yeni açık finansal sisteme katılmasına önayak olmayı amaçlıyor. Polkadot ekosisteminin erişimi Acala ile genişlemeye devam ediyor. Acala ve Alluvial’ın 29 Haziran’da yaptığı işbirliği, staking ürünlerini merkeziyetsizleştirerek kurumsal ağ katılımcıları için daha fazla esneklik ve likidite sağlayacak. Kurumlar artık daha fazla stake seçeneğine erişebilecek.

ACA token son haftada %3,5 değer kaybederek $0,244 fiyatından işlem görmektedir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu