IOTA Cüzdan Bakiyesi Artık Amazon Alexa ile Kontrol Edilebilir

  • IOTA topluluğu üyesi Hugo Gregersen, Amazon Alexa sanal asistanını IOTA protokolüyle nasıl entegre edebileceğinizi ve onunla IOTA cüzdan bakiyenizi nasıl kontrol edebileceğinizi anlatıyor.

Medium blogunda, IOTA topluluk üyesi Hugo Gregersen, sanal Amazon asistanı Alexa’nın birkaç basit adımla IOTA protokolüne nasıl entegre edilebileceğine dair bir eğitim sunuyor.

Ayrıca, sayesinde oluşturulabilecek IOTA tokenleri ile yapılabilecek basit bir kullanım durumunu açıklıyor.

Amazon Alexa’yı IOTA İle Entegre Etme

Gregersen, IOTA’da çalışan çeşitli cihazlardan ve hizmetlerden gelen fonların çok sayıda kripto cüzdanına ulaştığı, hayali bir otel sahibi ile olan bir kullanım durumunu anlatıyor; Bu çok sayıdaki adreslerin bakiyesini kontrol etmek için, otel sahibinin dikkatini sürekli bu işi vermesi gerekir; halbuki her zaman yapacak çok şeyi vardır. Bu yüzden Amazon Alexa’yı IOTA ile entegre etmek bu kullanım durumuna bir çözüm olabilir.

Amazon Alexa’yı IOTA ile entegre etmek ona yardımcı olur, çünkü bu, cüzdanlarındaki IOTA bakiyelerini yalnızca bir sesli komutla kontrol etmesine olanak tanır. Bunu yapmak için, akıllı hoparlörler, akıllı saatler, akıllı TV, vb. gibi Alexa’nın etkin olduğu bir cihaza sahip olmak gerekli değildir, ancak Alexa’yı iOS veya Android cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Alexa ile IOTA Bakiyesini Kontrol Etme

Bu, Alexa Developer Console’da yeni bir Alexa Skill oluşturularak yapılabilir. Bunu yapmak için; Amazon Web Services bulutuna yeni bir Alexa Skill’i (Becerisi) için gerekli tüm işlevleri içeren Python kodunu yüklemeniz gerekir.

Bundan sonra, yeni eklenen “beceriyle” çalışması için Alexa’yı etkinleştiren “çağırma” – kod cümlelerini belirlemeniz gerekir. Örneğin, yüksek sesle “IOTA bakiyesini getir” diyerek, bu beceride Alexa’yı etkinleştirirsiniz. Daha sonra sadece “Alexa, iota bakiyesini getir” derseniz, sanal asistan cüzdanınızda kaç token olduğunuzu size bildirecektir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Dogecoin Rakibi Kraken'de Listelenecek

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu