İşte Ethereum (ETH) Fiyat Düşüşünü Tetikleyen Nedenler

EIP-1559 yazma mekanizması nedeniyle Merge’den sonra Ethereum (ETH) fiyatı deflasyonist olacak şekilde ayarlandı. Bununla birlikte, ETH fiyatı, Merge’den önce bile 1500 doların altına düştü. Baskı, ETH varlıklarını satan balinalardan, Fed Başkanı Jerome Powell’ın faiz artırım ipuçlarından ve 30 Eylül’de yaklaşık 2 milyar dolarlık opsiyonun sona ermesinden kaynaklanıyor.

Ethereum, ETH ihracında %90’lık bir azalma beklentisiyle, Merge’den sonra deflasyonist bir kripto para birimi haline gelecek.

Zincir üstü platform OKLink’in verilerine göre, geçen yıl Ağustos ayında EIP-1559’un uygulanmasından bu yana 2,6 milyondan fazla ETH yakıldı. Şimdiye kadar yakılan toplam ETH, 8,5 milyar doların üzerinde. Ayrıca, Ethereum’un yıllık enflasyon oranı, EIP-1559’un uygulanmasından bu yana %50,77 düştü.

Ayrıca balinalar, Merge sonrası Ethereum’un deflasyonist doğasına ilişkin beklentiler üzerine ETH varlıklarını satıyorlar. Borsa dışı balinalar, Ethereum (ETH) varlıklarını satıyor gibi görünürken, borsalar tarafından tutulan ETH arzı Ağustos ayında arttı. Bu, balinaların Merge’den sonra Ethereum (ETH) fiyatında düşüşte olduğu anlamına gelir.

Aslında, Merge sonrası deflasyonist Ethereum fiyatı ve 30 Eylül’de 2 milyar dolarlık opsiyon süresinin dolması, balinaları ve traderları ETH varlıklarını satmaya zorluyor.

26 Ağustos’ta kripto piyasası iki önemli olay gördü – aylık opsiyonların sona ermesi ve Fed Başkanı Jerome Powell’ın şahin Jackson Hole konuşması. Beklendiği gibi Powell, Fed’in önümüzdeki aylarda faiz artırımlarına ilişkin şahin duruşunu yineledi. Bununla birlikte, piyasa genelindeki satışların arkasındaki ana neden aylık vadenin sona ermesiydi.

Ethereum, 26 Ağustos’ta 1,27 milyar dolarlık opsiyon süresinin sona erdiğini gördü. Fiyat 1600 dolar seviyesinin altına düştü ve yatırımcıların tasfiyesine neden oldu. Şimdi, bir sonraki ETH seçeneklerinin sona ermesi, Merge sonrasında 2 milyar doların sona ermesine ayarlandığından daha fazla tasfiye kaydetmesi muhtemel.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   İşte Ünlü Analiste Göre Ethereum Fiyatındaki Düşüşün Nedeni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu