İşte Ünlü Analiste Göre Bitcoin Fiyatının Yükseleceği Zaman!

Kripto piyasası, zorlu makroekonomik koşullar nedeniyle büyük bir koşuşturma içinde. Özellikle Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %60’ın üzerinde düştü. Ayrıca BTC, bir aydan fazla bir süredir 18 bin – 20 bin dolar aralığında sıkıştı. BTC ne yükseliyor ne de dibe ulaşıyor, volatilite azalmış durumda. Bununla birlikte, bir uzman, güçlü bir Bitcoin satın alma sinyali verecek kilit alan önerdi.

Eight Global’ın CEO’su ve tanınmış kripto analisti olan Michael van de Poppe, BTC’nin 19.4 bin doları – 19.6 bin doları net bir şekilde kırması gerektiğini söyledi. Bu seviyeyi aşmanın büyük bir Bitcoin rallisini başlatabileceğine inanıyor.

Michael ayrıca ABD dolarının mevcut yapısını ve getirilerini de değerlendiriyor ve rallinin 1-2 hafta içinde gerçekleşebileceğine inanıyor.

Bitcoin Neden Mücadele Ediyor?

Kripto piyasası, fiyat hareketini yöneten makroekonomik özelliklere bağlıdır. Coinbase Research, kripto pazarının şu anda daha geniş genel pazarla güçlü bir korelasyon içinde olduğuna inanıyor. Dolayısıyla borsadaki hareket kripto piyasasında da kendini gösteriyor.

Federal Rezerv, ABD’deki enflasyon seviyelerini frenlemek için kısıtlayıcı para politikası uyguluyor. Avrupa Merkez Bankası ve İngiltere Merkez Bankası gibi diğer merkez bankaları da benzer uygulamalarda bulunuyor.

Bununla birlikte, Fed’in kısıtlayıcı duruşu kripto pazarında ciddi bir satışa neden oluyor. Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %60’ın üzerinde düştü. Ayrıca, ABD Dolarının güçlenmesi BTC’de değer kaybına neden oldu.

ABD Doları rekor seviyelere ulaştı ve birçok para biriminin istikrarını bozdu. Bitcoin, kripto piyasasının geri kalanı ve borsa ile birlikte düştü.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Fiat Paranın Doğal Şiddeti, Bitcoin'in Barışçıl Doğası İle Değiştirilmeli

Bitcoin Resesyonda Alım Sinyali Alacak mı?

Küresel ekonomiye yönelik bir resesyon tehdidi, Federal Rezerv’i şahin para politikası konumundan dönmeye zorlayabilir. Bununla birlikte, tüm borsa resesyon dönemlerinde olumsuz bir performans sergiliyor ve Bitcoin korelasyonunu korursa, olumsuz da etkilenebilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu