Anket: İsviçre'de Kripto Para Birimleri Popülerlik Kazanmaya Devam Ediyor - BTC MAGAZİN

Anket: İsviçre’de Kripto Para Birimleri Popülerlik Kazanmaya Devam Ediyor

Yatırım sınıfı olarak kripto para birimleri İsviçre vatandaşları arasında daha popüler hale geliyor. Özellikle gençler giderek daha fazla bitcoin ve diğer dijital paralara sahip oluyorlar. 

Migros Bank adına pazar araştırma enstitüsü Intervista tarafından toplam 1.500 İsviçre vatandaşı araştırıldı.

Yapılan ankette, 18-55 yaşları arasındaki tasarrufların % 7’sinin portföylerinde kripto para birimleri olduğu ortaya çıktı. En genç katılımcı grubu arasında (18 ve 29 yaş arası) % 13, bitcoinlerin ve diğer dijital para birimlerinin gelecekte onlar için daha da önemli hale geleceğini söyledi.

Ayrıca, 30 ila 55 yaşlarındaki kişilerin % 7’si gelecekte kripto para birimlerine yatırım yapmaya devam etmeyi planlıyor. 

Yaşlı yatırımcılar hala kripto paralara karşı dikkatli. 55 yaşın üzerindeki katılımcılar grubunda, sadece yüzde 0,5’i dijital paranın uzun vadeli büyüyeceğine inanıyor. Bu yaş grubundaki yüz kişiden sadece biri bitcoin veya diğer dijital para birimlerine sahip. 

Bitcoin sahiplerinin dijital paralarını İsviçre’de kullanmaları daha kolay hale geliyor. Perakendeciler, kayak merkezleri ve lüks markalar ödemeler için yeni varlık sınıfını yavaş yavaş kabul etmeye başladı. 

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu