Jeremy Hogan: XRP’nin Fiyatı Yapay Olarak Bastırılıyor

Hukuk bürosu Hogan & Hogan’dan avukat Jeremy Hogan, SEC’in Ripple aleyhindeki davası hakkında yorum yapan en son kişi oldu.

Aralık ayından bu yana davayı detaylı olarak incelediğini iddia eden Hogan, dava Ripple lehine giderse XRP’nin fiyatının en az 2-3 kat artacağını tahmin ediyor.

Ayrıca, Hogan, davanın zayıf bir şekilde sonuçlanması ve SEC’in Ripple’ın işlemleri tamamen finanse etme yeteneğini engelleyerek Ripple’ı kapanmaya zorlaması durumunda XRP’nin değerinin sıfıra düşebileceğini iddia etti.

Bununla birlikte, Ripple’ın operasyonlarını yürütmek için fiziksel varlıklara çok fazla güvenmeyen bir teknoloji şirketi olduğu göz önüne alındığında bu durum pek olası değil. En kötü senaryoda, Ripple iş modelinde önemli bir bozulma bekleyebilir ve kendisini yurtdışına dahil etmeyi düşünürken ABD merkezli yatırımcılarla iş yapmayı bırakması gerekebilir.

“Benim düşünceme göre, özellikle kısa vadede XRP’nin olumlu yönü, olumsuz yönden en az 2-3 kat daha ağır basıyor.”

Jeremy Hogan

Popüler avukat, XRP’nin fiyatının Ripple’a karşı mevcut dava tarafından yapay olarak bastırıldığını da öne sürdü. Hogan’a göre, sonuç ne olursa olsun, Ripple için bir ‘ölüm darbesi’ olmayacak.

“Benim tahmin ettiğim, SEC davasının en olası sonucunun, 2013-14 ve belki 2015 satışları için büyük bir para cezası veya XRP’nin satışında bir tür kontrol veya sınırlamayı içeren bir anlaşma olacağı yönünde.”

Jeremy Hogan

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple: Üstün teknoloji sayesinde ağımız katlanarak büyüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu