JPMorgan, Hinman’ın Ethereum Hakkındaki Konuşmasını Destekliyor

Geçtiğimiz hafta, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple Labs arasındaki dava sürecinde, kripto topluluğu bazı önemli belgelere ve e-postalara erişim sağladı. Bu belgeler ve e-postalar, eski SEC yetkilisi William Hinman’ın Ethereum hakkındaki konuşmasına bağlantılı olarak ortaya çıktı. Bu belgelerin ve e-postaların yayınlanmasıyla birlikte, Ripple’ın yerel kripto para birimi XRP’nin piyasada değer kazanmasının beklendiği söyleniyor.

Ancak, JPMorgan (JPM) gibi bazı kuruluşlar, bu gelişmenin XRP üzerinde önemli bir etkisi olmayacağını düşünüyor.

JPMorgan Ethereum’a mı Bahis Yapacak?

JPMorgan, bir araştırma raporunda, ABD SEC yetkililerinin yeterince merkezi olmayan bir ağda yer alan tokenların “Menkul Kıymet” kategorisine girmeyeceği konusunda hemfikir olduğunu belirtti. Rapor ayrıca, Hinman’ın yaptığı konuşmanın Ethereum‘u bir menkul kıymet olarak nitelendirmemesine rağmen, alıcıları korumak için düzenlemeler yapılması gerektiğini ifade ettiğini belirtti. JPMorgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou, bu belgelerin, SEC’in Ethereum’a yönelik adımlarını nasıl etkileyeceğini gösterebileceğini söyledi. Ancak uzmanlar, Hinman’ın konuşmasının yasal bir yetkiye dayanmadığını ve Ethereum’un statüsünü etkilemeyeceğini vurguluyorlar.

Öte yandan, XRP sahipleri, Hakim Analisa Torres’ten gelecek olan Özet Kararı bekliyor. Bu süreç uzun sürmesine rağmen, XRP’nin fiyatı henüz son karar için çok fazla etkilenmedi. XRP hala piyasa değeri 25 milyar dolar olan en büyük altcoinler arasında altıncı sırada yer alıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum (ETH), Bitcoin'e Karşı ATH'ye Ulaşıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu