Kamu Sektöründeki Yolsuzluk Blockchain ile Kaldırılabilir mi? - BTC MAGAZİN

Kamu Sektöründeki Yolsuzluk Blockchain ile Kaldırılabilir mi?

  • Blockchain’in gücünü kullanarak, dünya ekonomik forumu kamu sektöründeki yolsuzluğu önemli ölçüde daha zor hale getirmeyi umuyor.
  • Blockchain proje lideri Ashley Lannquist, “Yolsuzluk, Blockchain için ‘yüksek potansiyel’ bir alan …” dedi.

Blockchain’in gücünü kullanarak, dünya ekonomik forumu kamu sektöründeki yolsuzluğu önemli ölçüde daha zor hale getirmeyi umuyor. Ekonomik forumdaki Blockchain proje lideri Ashley Lannquist, “Yolsuzluk, Blockchain için “yüksek potansiyelli” bir alan çünkü gerçekten ademi merkeziyetten faydalanıyorsunuz; örneğin kayıtların kaldırılması veya sansürlenmesi çok zordur.”

Son rapor WEF tarafından yayınlandı ve Ashley arkasındaki yazarlardan biri oldu. Raporda forum, Columbia Genel Müfettişliği ofisi ve Amerikanlar-arası kalkınma bankası hükümet süreçlerinde yolsuzluk için Blockchain kullanımını araştırmak ve tasarlamak için çok paydaşlı bir ekip oluşturdular.

Dünyanın birçok ülkesinde kamu sektörünün etrafında dolaşan birkaç tehlikeli anlaşma var ama çözümler de var. Buna artan şeffaflık, kamuya hesap verebilirlik ve uygun dokümantasyon da dahil, ancak Blockchain bunların hepsini gerçekleştirmenin ve bir araya getimenin bir yoludur.

Proje, Kolombiya”yı eyaletlere rapor olarak Blockchain tabanlı çerçevesi için bir test sitesi olarak seçti:

“Proje, 2020’de Kolombiya’da canlı bir alım açık artırmasında test edilmek üzere kamu alımları için bir Blockchain tabanlı yazılım kanıtı veya PoC geliştirdi.”

Ve sözlerine şöyle devam etti:

“Proje, kamu ihale sürecine odaklanmayı seçti çünkü küresel olarak en büyük yolsuzluk alanlarından birini oluşturuyor, bu teknoloji özelliklerinden faydalanmaya çalışıyor ve kamu yararına hizmet etmede önemli bir rol oynuyor.”

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu