Kava Lend (HARD) Nedir? Kava Lend (HARD) Geleceği ve Yorum 2022

Kava Lend (HARD) Nedir?

Kava Lend, kullanıcıların USDX stablecoin’leri ödünç almasına ve kar elde etmeye başlamak için farklı kripto para birimleri yatırmasına olanak tanıyan çok zincirli bir DeFi ödünç verme platformudur.

Kava DeFi Hub, dijital varlıklar için merkezi olmayan bir banka görevi görerek, kullanıcılara toplama ve türevler de dahil olmak üzere çok çeşitli merkezi olmayan finansal hizmetlere erişim sağlar ve ayrıca USDX stablecoin’leri yerel USD’ye sabitlenir. Kullanıcılar, Kava aracılığıyla teminat vererek ve kripto varlıklarına maruz kalmalarını etkin bir şekilde ortadan kaldırarak USDX tokenlerini ödünç alabilirler.

Cosmos blok zinciri üzerine inşa edilen Kava, istikrarlı kredilerin her zaman uygun şekilde teminatlandırılmasını sağlamak için bir Teminatlı Borç Pozisyonu (CDP) sistemi kullanır. Borçlular teminatlarını gerekli eşiğin üzerinde tutamazlarsa, Kava’nın tasfiye modülü temerrüt CDP’lerinden teminat alır ve satış için müzayede modülüne gönderir.

Kava USDX sabit parasına ek olarak, Kava blok zinciri ayrıca yerel KAVA token’ını da içerir. Yönetim tekliflerini oylamak için kullanılan bir yardımcı program simgesidir ve ayrıca sistemin teminat altına alınmadığı durumlar için bir yedek para birimi görevi görür.

Kava, zincirler arası varlıklara verdiği destekle kendisini diğer benzer merkezi olmayan borç verme platformlarından ayırıyor.

Bölgesel teknoloji Cosmos’u kullanan Kava kullanıcıları, Bitcoin (BTC), XRP, Binance Coin (BNB) ve Binance USD (BUSD) dahil olmak üzere çeşitli yerel varlıkları yatırabilecekler. Ancak şimdilik, zincirler arası varlığın bir Binance Chain (BEP2) varlığı olarak tanıtılması gerekiyor.

Benzer şekilde Kava, kullanıcıların USDX sabit para madenciliği yaparak kar etmelerine de olanak tanır. Bir kez basıldığında, bu USDX token’ları, Kava’nın HARD protokolü olarak bilinen ve kullanıcıların teminat Kava tarafından korunurken değişken APY kazanmalarını sağlayan döviz piyasasına katkıda bulunabilir.

Kava kullanıcıları, doğrudan protokolden KAVA ödülleri kazanmak için kendi katılımcı düğümlerini çalıştırabilir. Ancak, yalnızca ilk 100 Kava Düğümü (doğrulayıcı olarak da bilinir) bu ödülleri almaya hak kazanır. Ayrıca KAVA sahipleri tokenlerini Binance ve Huobi Pool gibi çeşitli uyumlu borsalarda paylaşabilirler.

Ek olarak, kullanıcılar platformda USDX’e basarak düzenli KAVA ödülleri kazanabilirler. Sistem ayrıca, dolaşımdaki arzı azaltan KAVA token’larını yakmak için farklı mekanizmalar kullanır.

Kava, Cosmos üzerine kuruludur ve ağ bütünlüğünü sağlamak için Tendermint tabanlı bir Proof-of-Stake (POS) konsensüs mekanizması kullanır.

Bu, işlemleri onaylamak için bir doğrulayıcı düğümler ağı kullanır. Bu doğrulayıcılar, işlem doğrulama görevlerini gerçekleştirmek için garanti sağlamalıdır. Doğrulayıcılar uygunsuz davranırsa veya katı minimum gereksinimleri karşılayamazsa, yatırdıkları para cezalandırılacak ve doğrulayıcıları dürüst ve üretken kalmaya teşvik edecektir.

Kava’nın akıllı sözleşmeleri, CertiK, Bharvest ve Quantstamp dahil olmak üzere bir dizi bağımsız blok zinciri ve kripto para güvenlik firması tarafından denetlendi. Şu ana kadar herhangi bir güvenlik açığı keşfedilmedi.

Kava Lend (HARD) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Kava’nın ana şirketi olan Kava Labs, Inc., Brian Kerr, Ruaridh O’Donnell ve Scott Stuart tarafından ortaklaşa kuruldu.
  • Blok ZinciriCosmos
  • Toplam Arzı: 200,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 121,250,000
  • Piyasa Değeri: ₺ 523.850.223,84
  • En Düşük Fiyat: ₺ 1,90
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 23,71
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Anchor Protocol (ANC) Nedir? Anchor Protocol (ANC) Geleceği ve Yorum 2022

Kava Lend (HARD) Geleceği

Ayrıca erken katılımı teşvik etmek için Hard Coin projelerinin kullanılacağı da açıklandı. Bu şekilde, kullanıcılar geliştirme sürecinde söz sahibi olmaya ve Hard Coin kazanmaya teşvik edilecektir. Bu özellikler açısından Hard Coin’in geleceği olumlu değerlendiriliyor.

Özellikle sahip olduğu altyapı ve Avalanche ağında olması, henüz yeni bir para birimi olmasına rağmen, uzmanların geleceğe olumlu bakmalarını sağlıyor. Ancak uzmanlar, her yeni kripto para biriminde olduğu gibi kripto paranın da riskleri olduğunu söylüyor. Gücü ne olursa olsun rağbet görmeyen paranın piyasadan çekileceğini belirten uzmanlar, yatırım yapacakları dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

Gelecek, Kava Lend için çok umut verici görünüyor. Gelecekteki birçok proje ve güncelleme de bu dinamiğe katkıda bulunacaktır. Bu iyileştirmeler, Kava Lend’in kullanımını daha hızlı ve daha kolay hale getirecek. Bu, Kava Lend’i herkes için daha erişilebilir hale getirecek. Giderek daha fazla insan Kava Lend almaya başladıkça, Kava Lend’in fiyatı artacaktır. Kava Lend’in geleceği birçok değişkene bağlı ve aynı zamanda çok hassas.

Bu, güncel gelişmeleri ve değişiklikleri takip etmek için Kava Lend haberlerinden haberdar olmanın iyi bir yoludur. Ayrıca bu haberin Kava Lend’in fiyat tahmininde büyük etkisi var. Bazı semptomların ciddi bir düşüşe neden olabileceğini fark etmiş olabilirsiniz. Ekspresyon da büyük bir artışa neden olabilir. Yine, kripto para piyasasının çok değişken olduğunu ve yatırımın asla risksiz olmadığını anlamak çok önemlidir. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Kava Lend (HARD) Yorum

Hard Coin grafiğine baktığımızda belirli dönemlerde piyasa fiyatının altına düşüp değer kaybettiğini, belirli dönemlerde ise yükseldiğini görüyoruz. Grafikte fiyat dalgalanmalarına rağmen istikrarlı bir ilerleme olduğunu kaydeden uzmanlar, piyasanın boğa döngüsüne girmesiyle bu gümüşün değerinin artacağına inanıyor. Teknik analistler tarafından Hard Coin ile ilgili yapılan yorumlarda, madalyonun da riskleri olduğu belirtildi. Yeni olduğu ve henüz piyasa hissiyatı olmadığı için yatırımcıların çok dikkatli olması gerekiyor. İlk yatırım için yüksek bir tutar belirlenmesi önerilmez.

Hard Coin projesi hazırlanmış ve erken katılım için bir teşvik olarak kullanılması anlatılmıştır. Bu özellikle ilgili olarak Hard Coin’in geleceği olumlu değerlendiriliyor. Uzmanların özellikle bulunduğu platformda ve Avalanche ağında geleceğe olumlu bir bakış açısına sahip olmalarını sağlayan bir proje olan sabit para, diğer alanlarda olduğu gibi bu token için de riskler var.

Kava Lend (HARD) Nereden ve Nasıl Alınır?

Kava Lend (HARD)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu