Kripto Uzmanı Thomas Lee’den Bitcoin Fiyat Tahmini

2022’deki kasvetli performansa rağmen, Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağı olan önde gelen Wall Street stratejisti Thomas Lee, lider kripto para birimi Bitcoin’in eninde sonunda bir geri dönüş yapacağı görüşünde. Lee ayrıca, mevcut piyasa negatif olsa bile 200 bin dolarlık Bitcoin fiyat tahminine bağlı kalacağını da belirtti.

Lee Piyasa Çöküşünden Etkilenmedi

CNBC’nin yakın tarihli bir bölümüne konuk olan Lee’ye göre, mevcut kripto para ayı piyasası yeni bir şey değil. Uzman, kripto para birimi endüstrisinin, Bitcoin’in değerinin tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 70’ten fazla düştüğü 2018’dekine çok benzer bir krizden geçtiğine dikkat çekti.

Lee’nin belirttiği gibi,

“Bitcoin’in 17.000 dolardan 1.200 dolara düştüğü o kripto kışına bakarsak, en iyi projelerden bazılarının yaratıldığı zaman buydu.”

Thomas Lee, Bitcoin’de Yükselişini Sürdürüyor

İnsanlara hâlâ Bitcoin almalarını tavsiye edip etmediği sorulduğunda Lee, olumlu yanıt verdi. 2017’de ilk kez Bitcoin hakkında yazdıklarında, insanların tüm servetlerinin yalnızca yüzde birini kripto para birimine yatırmaları gerektiğini önerdiklerini de ekliyor.

Bitcoin’in fiyatı o zamanlar 1.000 doların altındaydı ve portföylerini yeniden dengelemeseler bile, bu holding bugün portföylerinin %40’ını oluşturuyordu.

2017’de, Lee’nin Fundstrat’ı Bitcoin ile ilgili ilk analizini yayınladığında, firma en önde gelen kripto para biriminin 2022 yılına kadar 15.000 ila 50.000 dolar arasında bir değere sahip olabileceğini tahmin etmişti.

Bu tahmin büyük ölçüde doğruydu, çünkü Bitcoin yılın başında 50.000 $ civarında işlem görüyordu ve daha önce üçüncü en büyük borsa olan FTX’in çöküşünün bir sonucu olarak son birkaç gün içinde yaklaşık 16.000 $’a düştü.

FTX Çöküşü O Kadar Kötü Değil

Lee’nin FTX çöküşünü ele alması sorulduğunda, bunların kripto endüstrisinde “önemli” anlar olduğuna ve onlar için de olumlu bir fikre sahip olduğuna işaret etti. Lee, görüşünü şu sözlerle destekledi:

“Bence bu sektör için bir etki anı, bence bu sektördeki birçok kötü oyuncuyu temizliyor.”

Thomas Lee’nin Bitcoin Fiyat Tahmini

Şubat ayında Lee, Bitcoin ile ilgili daha da olumlu bir tahminde bulunarak, en önde gelen kripto para biriminin önümüzdeki yıllarda 200.000 $’a ulaşabileceğini belirtti. Hala buna inanıp inanmadığı sorulduğunda, Bitcoin’e olan inancından oldukça emin olduğunu söyledi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin (BTC) Fiyatı 25.000 Dolara Yaklaşıyor

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu