Son 30 Günde Devasa Miktarda Bitcoin (BTC) Borsalardan Ayrıldı

Küresel dijital varlık piyasası, oynaklık arttıkça ani satış baskısı altında işlem görüyor. Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin fiyatı son 30 gün içinde %20’den fazla düştü. Ancak bu fiyat hareketi, yatırımcıların düşüşü satın alması için kapıları açtı.

Bitcoin fiyatı düştü; Dip satın alımı devam ediyor mu?

Glassnode verilerine göre, Bitcoin Exchange Outflow tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı. Son 30 gün içinde kripto borsalarından net olarak toplam 179.250 Bitcoin ayrıldı. Bu, piyasanın şu anda dibe yaklaştığını gösteriyor.

Veriler, Bitcoin’in döviz mevduatı sayısının (7 günlük MA) 2 yılın en düşük seviyesi olan 1.735,12’ye ulaştığını gösteriyor.

Raporlara göre, BTC ayda 172 binin üzerinde bir oranda borsalardan çıkıyor. Bu, Haziran 2022 satışlarının ardından önceki yüksek seti aştı. Bununla birlikte, toplam teyit edilen işlemler de son iki hafta içinde bir artış trendi gördü. Glassnode, 1’den fazla Bitcoin tutan hesapların 951.823 ATH’ye ulaştığını bildirdi.

Bitcoin fiyatı son 30 günde %20 düştü. BTC, yazım zamanında ortalama 16.555 $ fiyatla işlem görüyor. 318 milyar doların üzerinde bir pazara sahip.

Onaylanan işlemler ATH’yi vurdu

Toplam onaylanmış işlemler, günde 246.000 işlemle birkaç ayın en yüksek seviyesini aştı. Toplam işlemlerin %29,2’sinin (77,1 bin para çekme) döviz çekme transferleriyle ilgili olduğuna dikkat etmek önemlidir. %18,2’si (48,1 bin mevduat) ise döviz mevduatı transferlerine kaydediliyor.

Borsa ile ilgili faaliyetlerin patlaması, döviz mevduatlarının veya para çekme işlemlerinin hakimiyetini toplamın %47,4’üne taşıdı. Bu, yıldan bugüne (YTD) bazında en yüksek seviye olarak kaydedildi. Daha yüksek borsa hakimiyeti, genellikle bir boğa piyasası ve yüksek volatilite olay satışı ile bağlantılıdır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Warren Buffett: Bitcoin'in Değeri Yok Ve Asla Olmayacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu