Kripto uzmanları: Büyük Şirketler Bitcoin Avlıyor - BTC MAGAZİN

Kripto uzmanları: Büyük Şirketler Bitcoin Avlıyor

Kripto uzmanı, analist ve trader PlanB ve WhalePanda, Twitter üzerinde şu anda Bitcoin için avlanan finans kurumları hakkındaki görüşlerini dile getirdi.

Bununla birlikte, piyasaya atılan her satoshi’nin hedfe fonlarının derin soğuk depolarına gireceğine ve Bitcoin hala 20.000$’ın altındayken mümkün olduğunca fazla Bitcoin biriktirmeye çalıştıklarına inanılıyor.

Finans Kurumları Zayıf Ellerden BTC Alıyor

Twitter’da PlanB olarak bilinen anonim uzman, altcoin hayranlarının ve zayıf ellerin karların düzeltmek için Bitcoin’lerini elde çıkarttıklarını söylediği bir gönderi yayınladı.

Böylece BTC’lerini Grayscale, PayPal, MicroStrategy, Jack Dorsey’in Square’i ve dünyanın bir numaraları kripto para biriminde bahis oynamak isteyen şirketlerin güçlü ellerine itiyorlar.

PlanB, bu şirketlerin şu anda elde ettikleri Bitcoin’in “derin soğuk depoya gireceği ve yıllarca orada kalacağı” konusunda ısrar ediyor.

Daha önce de benzer bir görüş paylaşan PlanB, şu anda borsalardan ayrılan ve kurumsal oyuncuların deposuna giren Bitcoin’in bir daha asla gün yüzüne çıkmayacağını söylemişti.

Kaynak: Twitter’dan alınan bir ekran görüntüsü.

Kısa bir süre önce yayınlanan verilere göre, Grayscale Investments yaklaşık 12.6 milyar dolar değerinde kripto parayı yönetiyor. Grayscale, geçtiğimiz ay madencilerin Kasım ayında ürettiklerine kayısla iki kat daha fazla BTC satın aldı.

Michael Saylor liderliğindeki yazılım devi MicroStrategy ise şimdilik toplamda 475 milyon dolar değerinde BTC satın aldı.

Yakın zamanda ortaya çıkan haberlere göre, PayPal kullanıcıları ve Twitter CEO’su ve kurucu Jack Dorsey tarafından yönetilen Square de Bitcoin’e aç. Pantera Capital’den alınan verilere göre, bu iki şirket büyük miktarlarda Bitcoin almayı planlıyor.

WhalePanda attığı bir tweet ile şunları söyledi:

“Şu anda sattığını her Bitcoin, 20.000$’ın altındayken çılgınca biriktirmeye çalışan büyük bir kurumsal oyuncu tarafından satın alınıyor.”

Bununla arada, kripto borsası Kraken’den Dan Held, Bitcoin’e olumlu bakan ve genellikle Bitcoin‘i dijital altın olarak gören büyük finans kurumlarını, bankaları ve yüksek net değerli bireyleri içeren bir liste yayınladı.

Kaynak: Twitter’dan alınan bir ekran görüntüsü

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu