Kurumsallar Ethereum’dan Vazgeçiyor, ETH Satış Baskısı Altında

Bu haftanın başlarındaki bir rahatlama rallisinden sonra, kripto piyasası bir kez daha gücünü kaybediyor. Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) bugün %5 değer kaybederek 1800$ seviyelerine geriledi.

Bu, ayıların hala kontrolü elinde tuttuğunu ve haftanın başındaki momentumun bir ayı piyasası rallisinden başka bir şey olmadığını gösteriyor. Ethereum’daki satış ve borsalara taşınan çok sayıda ETH’ye bakarak daha da yoğunlaşabilir. Zincir içi veri sağlayıcı Santiment’in bildirdiği gibi:

2,21 milyar dolarlık #Ethereum, 2020 yılının Ağustos ayına kadar uzanan uzun vadeli bir kripto para çıkışının ardından geçtiğimiz hafta borsalara geri döndü.

Kurumsallar Ethereum'dan Vazgeçiyor, ETH Satış Baskısı Altında 2
Kaynak: Santiment

Geçen yılki güçlü performansın ardından Ethereum (ETH), daha geniş kripto piyasasıyla birlikte büyük bir düzeltmeye girdi. ETH fiyatı, yılın başından bu yana zaten %50 düşüşle işlem görüyor. Ayrıca, ETH aynı zamanda geçen yılki %20’nin üzerindeki kripto pazarındaki hakimiyetini de %18’in altına kaybediyor.

Kurumsal Yatırımcılar, Diğer Altcoinler İçin Ethereum’u Bıraktı

CoinShares’in bu hafta başlarındaki raporu, Ethereum’un kurumsal yatırımcıların güvenini kaybettiğini gösteriyor. Geçen haftaki ağır bir piyasa çöküşünden sonra, kurumsal yatırımcılar dip avcılığı yaptı, ancak Ethereum pahasına diğer altcoinlere tahsisi artırmaya karar verdiler. CoinShares raporunda şunlar belirtiliyor:

“Stabil kripto para UST’nin son zamanlardaki çöküşü, yatırımcıların Bitcoin’i tercih ettiğini gördü ve ankete katılanların %39’u şimdi en çekici büyüme görünümüne sahip olduğunu söylüyor. Yatırımcılar, fiyat zayıflığı sırasında pozisyonlara ekleme yapmak istedikleri için dijital varlıklar üzerindeki ağırlığı %0,5’ten %1’e çıkardı. Anket, Ethereum pahasına DOT, ADA ve XRP’ye artan tahsisin altını çiziyor.”

ETH’nin fiyat erozyonu devam ederken, geliştiriciler önümüzdeki hafta The Merge yükseltmesini Ropsten test ağına uygulamak için hazırlanıyorlar.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum 2.0 Sözleşmesinde Kilitlenen ETH Miktarı Artıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu