Kwon, LUNA 2.0’ı Yeniden Listelemek İçin 5 Güney Koreli Kripto Borsasıyla Temasa Geçti; İşte Bildiklerimiz

Hem stabilcoin TerraUSD hem de Terra ( LUNA ) çöktüğünde yatırımcılar için önemli kayıplara neden olan bir kripto para ekosistemi olan Terraform Labs’ın CEO’su Do Kwon, kripto para borsalarının LUNA 2.0’ı yayınlandıktan sonra yeniden listelemesi için harekete geçti.

Polis soruşturmasının odak noktası olan CEO Kwon’un nerede olduğu, Singapur ofislerinde veya ikametgahında bulunmadığı için belirsiz. Kore çıkışlı heraldcorp tarafından 25 Mayıs’ta yayınlanan bir rapora göre, Upbit dışındaki yerel borsalar Terra ile olan mesafelerini koruyorlar.

Bir kaynağa göre, 25 Mayıs’ta Terraform Labs CEO’su Kwon, “Terra Ağının Yeniden Doğuşu” başlıklı oylamanın sunulmasından yaklaşık bir hafta sonra Kore’de KRW ticaretini destekleyen ilk beş borsayla iletişime geçerek “Lütfen Luna 2.0’ı listeleyin” dedi. Sosyal ağ sitesi “Telegram” irtibat kişisi olarak kullanıldı ve irtibat kişisinin Singapur’da bulunan Terraform Labs çalışanı olduğu tahmin ediliyor.

Terra restorasyon planı

‘Terra Ekosistem Restorasyon Planı’, CEO Kwon tarafından yeni kripto paranın çıkarılmasını ve luna’da kayıp yaşayan yatırımcılara dağıtımını içerecek bir öneridir. 18 Mayıs’ta CEO Kwon, Twitter’da şu mesajı yayınladı:

Mevcut Terra blok zinciri ağına ‘Terra Classic’ ve mevcut Luna’ya ‘Luna Classic’ adını verelim ve yeni bir Terra blok zinciri oluşturalım.” 

Yeni luna için görüşme yapılan yurt içi borsaların sert tavır sergiledikleri bildirildi.

Polis zimmete para geçirmeyi araştırıyor

Yeni kripto paraların mevcut kripto para sahiplerine bir airdrop yoluyla dağıtılması için şu anda belirgin bir hazırlık bulunmamaktadır.

Son derece dikkatli olmaktan başka bir seçeneğin olmadığı söyleniyor, çünkü savcılık sözde “Tera/Luna çöküşünü” araştırırken, polis bile Terraform Labs bünyesinde zimmete para geçirme iddialarını yakalamak için soruşturma başlattı.

Upbit borsasının, restorasyon planının onaylanması durumunda yeni Luna coinler için airdrop’lara izin verme olasılığı var.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Dogecoin'in Piyasa Değeri, %370 Artışın Ardından Şirketlerle Yarışıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu