Marlin (POND) Nedir? Marlin (POND) Geleceği ve Yorum 2022

Marlin (POND) Nedir?

Marlin, DeFi ve Web 3.0 için programlanabilir yüksek performanslı ağ altyapısı sağlayan bir protokoldür. POND ağında, “Metanodlar” olarak adlandırılan düğümler, geliştiricilere çeşitli özellikler ve yönlendirici arabirimleri sağlayan MarlinVM’yi çalıştırır. POND, performans, ademi merkeziyetçilik ve güvenlik ilkelerinden hiçbirinden ödün vermeden kullanıcılara büyük ölçeklenebilirlik sağlamayı amaçlamaktadır.

MarlinVM ile geliştiriciler; Blok zincirlerini daha ölçeklenebilir hale getirebilir, ağlar kurabilir, hibrit ağlarda anonimlik sağlayabilir ve çeşitli önbelleğe alma çözümleri geliştirebilirler. Madenciler, blokların, işlemlerin ve verilerin tam düğümler ve seviye 0 kullanıcılar arasında daha hızlı iletimini destekleyerek dApp deneyimini daha sorunsuz ve daha kullanışlı hale getirir.

POND protokolünün temeli, zayıf bağlantılı ağlarda olağanüstü performans elde etmek için iletişim için özel yol ayarlama, dinamik akış kontrolü ve çok yollu yönlendirme teknolojisini kullanan bir röle düğümleri ağıdır. Platformla hiçbir ilgisi olmadığı için tak-çalıştır ağ modülü birden fazla mutabakat algoritması ile çalışabilir.

Marlin’in misyonu, temel ademi merkeziyetçilik ve güvenlik ilkelerinden ödün vermeden Web 3’te Web benzeri bir performans sunmaktır. Ölçeklenebilirliği geliştirmek ve tüm Katman 1 blok zincirlerinin performansı iyileştirmesine yardımcı olmak için POND, mevcut fiziksel koşullar altında Katman 0 perspektifinden mümkün olan en hızlı blok yayılma oranı şemasını bulmaya çalışır.

POND, tümü eşler arası ağlarda geniş deneyime sahip geliştiriciler Siddhartha, Prateesh ve Roshan’ın buluşudur. Üretimde parçalama kullanan ilk yüksek hızlı blok zinciri olan Zilliqa’nın geliştirilmesinden sorumlu olan Siddhartha, Microsoft ve Adobe’de çalıştı ve 2 ABD patentinin yazarıdır. Prateesh, Massachusetts Institute of Technology’de (MIT) doktora öğrencisidir ve bilgisayar ağları konusunda uzmanlaşmıştır ve açık kaynak meraklısı Roshan, Boost C kitaplıklarına katkıda bulunmuştur.

Proje , Ethereum Vakfı’nın eski araştırmacılarını, International’dan küresel token sahiplerini istihdam etmektedir. Rekabetçi Üniversite Programlama (ICPC) ve Facebook, Cisco ve Bosch’taki deneyimli geliştiriciler. Danışmanları arasında Bittorrent’in eski CEO’su ve Chord DHT gibi önemli P2P makalelerinin yazarı da dahil olmak üzere MIT ve Princeton’dan profesörler var. POND, Binance Labs, Electric Capital ve Michael Arrington gibi şirketler tarafından desteklenmektedir.

Marlin, blok zinciri ağ operasyonlarının verimliliğini ve ölçeklenebilirliğini geliştirmeye ve katman 0 blok zinciri altyapısı olmaya kararlıdır.Marlin, halka açık zincir ölçeklenebilirliği sorununu 0. katmanda çözer. Çekirdek ağın iki bileşeni vardır: Aktarma Ağı ve Token Teşvik Mekanizması.

Aktarama ağı, karşılıklı anlaşma ile veri paketlerini birbirine ileten ve önceden tanımlanmış bir kullanıcı anlaşmasına göre madencilere veya tam düğümlere veri paketleri yayınlayan bir grup POND düğümünü ifade eder. Marlin birkaç rakip iletim ağı içerir. Mekanizma tasarımı açısından, POND Relay Network rol içerir: Yapımcı, Alıcı, Verici ve Küme.

Üretici genellikle, projenin yerel POND token’ına taahhüt yoluyla blok zinciri ağı hakkında bilgi yayma hakkına sahip bir madencidir; Alıcı, alıcıdır ve bir “Subion Ücreti” ödeyen alıcı olur; Röle, yayınları işlemek için tasarlanmıştır. Röle ödül olarak POND alabilir. Birkaç transponder bir küme oluşturur ve farklı patlamalar arasında rekabet vardır.

POND Ağının yerel token’ı, toplam 10 milyar gelirle POND’dur. POND, Marlin Ağının sürekli işleyişinin anahtarıdır ve değerli bir iletişim, yönetişim ve etkileşim aracı olarak birçok kullanıma sahiptir. POND, ücret ödemek, geçiş düğümlerini teşvik etmek ve kontrol düğümlerinin oluşturulmasını teşvik etmek için kullanılabilir. Bir geçiş düğümü olarak kalifiye olmak için en az 1 milyon POND taahhüt edilmelidir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Chia (XCH) Nedir? Chia (XCH) Coin Geleceği ve Yorum 2022

Bu nedenle, POND Ağı, düğümlerin kötü şeyler yapmasını önlemek ve gereksinimleri karşılamayan veya kötü şeyler yapan düğümleri bulup kaldırmak için erken bir ceza mekanizması da uygulayacaktır. MPOND (1 milyon POND), Marlin’in yönetimidir ve teklifleri oluşturmak ve oylamak için kullanılabilecek bir tokenı’dır. Her POND düğümü, belirli bir miktarda destek veya yetki gerektirir.

POND token sahiplerinin token’ları geçiş düğümlerine devredebileceği ve token’ları POND token’larından gelir elde etmek için taahhüt edebileceğine dikkat edilmelidir. İlk aşamaya katılan çok sayıda düğüm varsa, her düğümün 1MPOND doğrulaması gerektiğinden büyük miktarda POND token’ı kilitlenecektir. Toplam token sayısına bağlı olarak, başlangıçta teorik olarak 10.000’den fazla röle düğümü olmamalıdır.

POND, blok zinciri işlemlerinde yer alan düğümlerin iletişim bağlantılarına odaklanan ölçeklendirme planını Layer-0 olarak adlandırıyor. Temel olarak Marlin’in sunduğu şey aynı zamanda çevrimiçi bir çözümdür. Diğer çözümlerle arasındaki fark, düğüm iletişim bağlantı gecikmesinin azaltılmasının daha fazla esnekliğe sahip olması ve farklı blok zincirlerine kolayca uygulanabilmesidir.

Marlin (POND) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Amol Agrawal, Josh Payne, Prateesh Goyal, Pratyaksh Sharma, Roshan Raghupathy ve Siddhartha Dutta, Marlin’i kuran ekip üyeleridir. 
  • Yayınlanma Yılı: 2018
  • Blok Zinciri: Ethereum
  • Toplam Arzı: 10,000,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 3.910.000.000
  • Piyasa Değeri: ₺ 781,138,660
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0.1167
  • En Yüksek Fiyat: 3.33
  • Proje Amacı: Marlin projesinin amacı, blok zinciri ile korunan uygulamaları Web 2.0’a alışmış kullanıcılar için performans açısından Web3’e uyarlamaktır.

Marlin (POND) Geleceği

Gelecek POND için oldukça iyi görünüyor. Gelecekteki birçok proje ve güncelleme de bu dinamiğe katkıda bulunacaktır. Bu iyileştirmeler, Marlin’i kullanmayı daha hızlı ve kolay hale getirecek. Bu, Marlin’i herkes için daha erişilebilir hale getirecek. Daha fazla insan POND satın aldıkça, Marlin’in fiyatı artacaktır.

POND’un geleceği birçok değişkene bağlı ve aynı zamanda çok hassas. Bu, güncel gelişmeler ve değişikliklerden haberdar olmak için POND haberlerinden haberdar olmanın iyi bir yoludur. Ayrıca, haberin POND fiyat tahminleri üzerinde büyük etkisi var. Bazı koşulların ciddi düşmelere neden olabileceğini fark etmiş olabilirsiniz.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Marlin (POND) Yorum

Geliştiricilerin, Marlin ağına bağlanmak ve onunla arayüz oluşturmak için oyunlar, akış uygulamaları gibi uygulamalar tasarlamasına olanak tanır. Ortak bir yapı taşı görevi görür ve düğümleri arasında gerçek zamanlı iletişim sağlar. , blok zinciri sorgularını azaltmak için bir indeksleme stratejisi kullanan Dapps için olay odaklı dağıtılmış bir önbellekleme sistemidir.

Merkezi bir düğüm olmadan büyük blokları ve işlemleri değiştirmek için tasarlanmıştır. Düşük gecikmeli röleler kullanarak, tüccarlar kısa işlem süreleriyle blok zincirlerini sıfırda ölçeklendirirken gaz açık artırmalarından yararlanabilir.

Marlin (POND) Nereden ve Nasıl Alınır?

Marlin (POND)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu