Mastercard Kripto Para Ödüllü Kredi Kartını Piyasaya Sürüyor

Mastercard, kripto borsası Gemini ile ortaklaşa gerçek zamanlı ödüller sunan yeni bir kripto para ödüllü kredi kartını piyasaya sürüyor. Kart sahipleri, bitcoin veya desteklenen bir dizi kripto para biriminde gerçek zamanlı olarak % 3’e kadar geri kazanacaklar.

İki şirketin Salı günü yaptığı açıklamaya göre, ödeme devi Mastercard, bu yaz kripto para borsası Gemini ile ortaklaşa yeni bir kripto ödül kredi kartı piyasaya sürüyor. Mastercard, kartı veren banka olarak Webbank ile özel kart ağı olacaktır.

Yeni kredi kartının sahipleri, bitcoin‘de veya borsa tarafından desteklenen 30’dan fazla kripto para biriminde yapılan uygun satın alma işlemlerinden % 3’e kadar geri kazanacaklar. Kripto para birimi ödülleri, borsadaki kart sahiplerinin hesaplarına otomatik olarak yatırılacaktır. Ayrıca kartın yıllık ücreti olmayacak.

Proje bu yılın başlarında tanıtıldı ve şu ana kadar 140.000’den fazla kişi bekleme listesinde. Başlatıldığında, bekleme listesindeki kişiler karta başvurmak için ilk erişime sahip olacaklar.

Yeni kredi kartı, “ABD’nin 50 eyaletinin tamamında mevcut olan gerçek zamanlı kripto ödülleri sunuyor ve Mastercard’ın kabul edildiği her yerde kabul edilecek”, duyuru detayları. Ayrıca, ödülleri aylık olarak ödeyen çoğu karttan farklı olarak, bu kredi kartının sahiplerinin “kripto ödüllerini, alışverişlerinin çoğu için işlem gerçekleştikçe alacaklarını” vurguluyor.

Mastercard birkaç kripto projesi üzerinde çalışıyor. Şirket, geçen yıl Wirex ve Bitpay ile ekip kurdu ve ardından bu yıl kripto borsası LVL ile güçlerini birleştirdi. Ödeme devi, Şubat ayında kripto para birimlerini doğrudan ağında desteklemeye başlayacağını duyurdu.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   120 Milyar Dolarlık Petrol ve Gaz Devi ConocoPhillips, Bitcoin Madenciliğine Giriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu