27 Nisan 2021 Ethereum (ETH) Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

27 Nisan 2021 Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Dünyanın en büyük altcoini Ethereum’u içi, son iki hafta çoğunlukla menzile bağlı fiyat hareketleri gördü. ETH’nin fiyatı 2200 ila 2400 dolar arasında konsolide edildi ve son 24 saatte bir kırılma meydana geldi. Yükseliş ivmesi devam ederse, ETH yakında ATH sonrası fiyat keşfinin arttığını görebilir ve güçlü bir direnç seviyesini desteğe çevirebilir.

Yazım anında, ETH 2545 dolardan işlem görüyor ve 288 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Son 24 saatte piyasadaki boğalar, ETH’nin yüzde 4’e yakın bir fiyat artışı sağlamasına yardımcı oldu.

Ethereum 1 günlük grafik 

ETH / USD
Kaynak: TradingView

Ethereum’un fiyatı, 2651 $ ‘lık ani direnişi ve 2161 $ fiyat aralığı civarındaki destek seviyesiyle belirlenen üst limit içinde hareket etmeye devam ediyor. Piyasada yükseliş ivmesi devam ederse, ETH’nin direncini önemli bir destek seviyesine çevirmesi oldukça muhtemel.

Böyle bir senaryoda, ETH’nin mevcut ATH’sini geçmesi ve oldukça yüksek bir marjla yeni bir tane kurması muhtemel. ETH’nin uzun vadeli görünümü oldukça umut verici görünüyor ve yatırımcılar bu yükseliş ivmesinin önümüzdeki günlerde de devam etmesini bekleyebilir. Bununla birlikte, BTC’nin fiyatındaki bir düzeltme ETH pazarında da küçük bir fiyat düzeltmesine yol açabilir, ancak düzeltmenin fiyatı 1967 $ ‘lık ikinci destek seviyesine itecek kadar güçlü olması beklenmiyor.

ETH için teknik göstergeler oldukça sağlıklı ve uzun vadede umut verici görünüyor. MACD göstergesi günün erken saatlerinde yükseliş eğilimi gösterdi ve piyasanın şu anda nasıl geliştiği göz önüne alındığında, trendin tersine dönmesi pek olası değil. RSI göstergesi, aşırı alım bölgesine iyi gittiği için böyle bir görüşe de uyuyor. Güçlü bir alıcı piyasası ile ETH’nin fiyatının önümüzdeki hafta büyük ölçüde fayda sağlaması muhtemel.

Sonuç 

ETH yeni bir ATH’nin eşiğinde ve yükseliş ivmesi devam ederse bunun gerçekleşmesi uzun sürmeyebilir. 2651 $ ‘lık kilit direnç seviyesi yakında güçlü desteğe çevrilebilir ve önümüzdeki hafta bu seviye, fiyat düzeltmesi durumunda ETH’nin geri dönmesine yardımcı olabilir.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu