Michael Saylor: Bitcoin, Altın’ı Tedavülden Kaldıracak!

Kitco ile yakın zamanda yapılan bir röportajda, eski MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin‘in zamanla altını tedavülden kaldıracağını öngördü. Amerikalı yatırımcı, 21. yüzyılda altının para olarak benimseneceğini düşünmüyor.

“Altın, 19. yüzyıl için paraydı”

Michael Saylor

En büyük kripto para birimini, büyük yatırımcılar, düzenleyiciler ve yasa koyucular tarafından benimsenecek kurumsal bir yatırım sınıfı varlık olarak görüyor. Yatırımcı, spot tabanlı bir Bitcoin borsasında işlem gören fonun bir yıl içinde gelebileceğini tahmin ediyor.

Saylor, geleneksel ekonomistlerin volatiliteden nefret ettikleri için Bitcoin’i anlamadıklarını iddia ediyor:

“Volatilite, performans için ödediğiniz bedeldir. Sıcağa tahammül edemiyorsan, mutfakta olamazsın… Yavaş yavaş kaybetmektense değişken bir şekilde kazanmayı tercih ederim.”

Daha geniş kripto pazarından bahseden Saylor, “çok sayıda kötü davranışın” ortadan kaldırıldığını söylüyor. Yine de, çok sayıda kayıt dışı menkul kıymet olduğuna inanıyor.

Saylor, kısa süre önce MicroStrategy CEO’luğundan istifa etti. Duyuru, şirketin hızla düşen kripto fiyatları nedeniyle Bitcoin bahsinde yaklaşık 1 milyar dolar kaybetmesinin ardından geldi. Saylor, yönetim kurulu başkanı rolünü üstlenerek amiral gemisi kripto para birimine yatırım yapmaya daha fazla odaklanmak istediğini iddia etti. En son röportajda yatırımcı, hissedarlar için yeni atanan CEO Phong Le’nin varisi olduğunun “çok açık” olduğunu iddia ediyor. Saylor, “Şirketi Bitcoin oynaklığına göre yönetmiyoruz” dedi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Eleştirmeni Peter Schiff, BTC'nin Yükseleceğini Kabul Etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu