Milyarder David Rubenstein, Bitcoin’e Olan İnancını Dile Getirdi

Büyük yatırımcı ve The Carlyle Group’un eş kurucusu David Rubenstein, finans devi Blackrock’un Bitcoin için ETF başvurusunu değerlendirerek lider kripto paraya olan inancını vurguladı. Eğer BlackRock Bitcoin’de bir ETF oluşturmayı düşünüyorsa, BTC’nin uzun süre bizimle olacağını belirtti. Blackrock gibi önemli firmaların Bitcoin’e olan ilgisinin altını çizerek, bazı kesimlerin kripto para piyasasına karşı tutumuna dikkat çekti.

Carlyle Group, Bitcoin’e mi Yatırım Yapıyor?

David Rubenstein, The Carlyle Group’un Bitcoin lehine bir dönüş yapıp yapmadığı sorusuna doğrudan bir yanıt vermekten kaçındı. Ancak, Bitcoin‘in değeri henüz 100 dolar civarında iken yatırım yapmanın daha iyi olabileceğini dile getirdi. BTC’ye bu fiyattan yatırım yapanlar arasında Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz’ın da olduğunu ve BTC’nin rekor seviyelere ulaştığını belirtti. Rubenstein, ABD dışında kripto paralara olan ilginin devam ettiğini, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve bazı politikacıların şüpheci yaklaşımına rağmen vurguladı:

“Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların kısa süre içerisinde unutulacağını sanmıyorum. Birçok kişi, hükümetlerin müdahalesi olmadan işlem yapabilecekleri bir para birimi arayışında.”

Rubenstein, geçtiğimiz yıl yaşanan FTX krizinin kripto sektörüne zarar verdiğini kabul etti, ancak hükümetlerin gözünden uzakta işlem yapma arzusu olan birçok insan olduğunu da ekledi. Ayrıca, SEC Başkanı Gary Gensler’ın kripto paraların potansiyel riskleri konusunda yetkilileri tam anlamıyla ikna edemediğine değindi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   B Word Konferansı Bir Sonraki Bitcoin Boğa Koşusunu Başlatacak mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu