Goldman Sachs Analisti: Bitcoin için Enflasyon ve Fed İzleme Zamanı

Son 12 ay içindeki ilk enflasyon artışına rağmen, uzmanlar mevcut ekonomik eğilimlerin enflasyonun gerilemeye devam ettiğini belirtiyor. ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu, 2023 Temmuz’unda ABD’deki enflasyonun yıllık bazda %3.2 oranında yükseldiğini açıkladı. Tüm Kentli Tüketiciler için Temmuz ayı Tüketici Fiyat Endeksi, mevsimsel olarak düzenlendiğinde %0.2 artarken, son 12 ayda mevsimlik düzenlemeye tabi olmadan %3.2 artış gösterdi.

Bu arada, ABD Merkez Bankası’nın para politikasını hafifletmesi, likiditenin artmasıyla kripto yatırımlarının artabileceği anlamına geliyor. Regülasyon tarafında, Blackrock Bitcoin ETF’ye dair yenilikler ve 2024’ün ikinci çeyreğinde gerçekleşecek olan Bitcoin halving, Bitcoin‘in değerini olumlu etkileyebilir.

Goldman Sachs’tan Uzman Görüşü: Temmuz’daki Oran Artışı Sondu

Bloomberg, Goldman Sachs Varlık Yönetimi’nin küresel sabit gelir stratejisti Gurpreet Gill’in makroekonomik görüşlerini aktardı. Gill, Temmuz ayına ait TFE enflasyon verilerinin, enflasyonun gerileme eğilimini sürdürdüğüne dair bir gösterge olduğunu ifade etti. ABD Merkez Bankası’nın faiz artırımının zirveye ulaştığını ve bu zirvenin 2023 Temmuz’da gerçekleştiğine inanıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Anthony Scaramucci, Bitcoin'in Enflasyon Karşısındaki Durumunu Değerlendirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu