Moda Devi Gucci, Bitcoin ve Birçok Kripto Para Birimini Kabul Edecek

Floransa merkezli popüler İtalyan markası Gucci, kripto para birimi endüstrisine giriyor. VougeBusiness’ın yakın tarihli bir gönderide belirttiği gibi, Gucci, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir ödeme aracı olarak kripto para birimini kabul edecek.

Gucci, kripto kullanıcılarının ihtiyaçlarına hizmet ediyor

Tüm dünyada kripto para biriminin hızla benimsenmesiyle, şu anda 15 milyar doları aşan lüks üst düzey marka olan Gucci’nin kripto kullanıcısı müşterileri çekmesi bekleniyor. “Kripto kalabalığından yararlandığını” belirten Gucci, Mayıs ayı sonuna kadar ABD merkezli mağazalarının bazılarında kripto para kullanan tüketicilerine hizmet vermeye hazırlanıyor. 

VogueBusiness, müşterilerin beklemesi gereken ödeme sürecini şöyle özetliyor:

“Mağaza içi kripto ödemeleri, müşteriye e-posta yoluyla gönderilen bir bağlantı ile yapılacak; bağlantı, ödemeyi kripto cüzdanlarından gerçekleştirmelerini sağlayan bir QR kodu içeriyor.”

New York’un büyük şehri, özellikle Wooster Caddesi, kripto odaklı Gucci mağazalarından birine ev sahipliği yapacak. Diğerleri arasında Miami Tasarım Bölgesi, Los Angeles’taki Rodeo Drive, Las Vegas’taki Crystals’de bulunan mağazalar ve Atlanta’daki Phipps Plaza yer alıyor.

Gucci tarafından 10’dan fazla kripto para birimi kabul edileceğinden , müşteriler çok çeşitli kripto para birimlerini kullanma seçeneğine sahip olacaklar.

Önde gelen kripto para birimi Bitcoin‘in yanı sıra Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash ve Wrapped Bitcoin gibi altcoinler de mağazalarda kabul edilecek. Listeyi diğer beş stablecoin de oluşturuyor. Popüler memecoinler Dogecoin ve Shiba Inu da listenin dışında bırakılmadı.

Yakın tarihli bir açıklamada, Gucci’nin CEO’su Marco Bizzarri, şirketin kripto para birimlerini benimseme konusundaki ilgisini kaydetti:

“Gucci, müşterilerimiz için gelişmiş bir deneyim sağlayabildiklerinde her zaman yeni teknolojileri benimsemeye çalışıyor, artık kripto para birimlerini ödeme sistemimize entegre edebildiğimize göre, sahip olmak isteyen müşteriler için doğal bir evrim. Bu seçenek onlar için kullanılabilir.”

Gucci, NFT endüstrisine açılıyor

Diğer birçok marka gibi Gucci de NFT pazarında yer alıyor. Milyar dolarlık endüstri yakın zamanda Gucci’nin NFT projelerini başlattığını gördü. 

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Mike McGlone: Rusya-Ukrayna Çatışması Bitcoin'i Küresel Dijital Değer Deposu Yapabilir

SuperGucci ve Gucci Grail NFT projeleri. Halkın geri kalanı ona erişmeden önce, ürünün sahipleri yayınlanmamış Gucci koleksiyonlarına özel erişime sahip olacak. 


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu