Monero, Ethereum Classic, Dash Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

Monero, Ethereum Classic, Dash Fiyat Analizi

Monero (XMR)

XMR/USD. Kaynak: TradingView

Gizlilik tokeni Monero yılın başında meydana gelen kayıpları telafi edemezken, Bittrex’in delist etme duyurusu nedeniyle sarsılıyor gibi görünüyor. Monero dört gün önce yaklaşık %16 düştükten sonra 143.34$ ile 129.23$ arasında konsolide oldu. Bittrex platformunda Monero ticareti yapmak için son tarih olarak 15 Ocak’ı belirlediği için yatırımcılar kripto para birimini elden çıkartmaya çalışırken varlığın fiyatı bir buçuk hafta daha zorlanabilir. Bu nedenle piyasa ayıları kısa vadede fiyatları aşağı çekmeye devam edebilir.

Müthiş Osilatör’ün kırmızı barların altında yükselmesi, piyasadaki düşüş eğiliminin yükseldiğinin göstergesidir.

Bununla birlikte Parabolik SAR’ların noktalı belirteçlerinin mumların üzerine yerleşmesi, fiyatların düşüş eğilimine işaret ediyor. XMR için mevcut kanalın ötesinde bir düşüş gerçekleşmesiyle varlığın fiyatı 124.89$’da bir sonraki mevcut desteği test edebilir.

Ethereum Classic (ETC)

ETC/USD. Kaynak: TradingView

Ethereum Classic üç gün içinde yaklaşık %22 yükseldikten sonra satış baskısı yükseliş hareketini dengelediği için 7.05$ ile 6.74$ arasında konsolide oldu. Yazı kaleme alınırken piyasa ivmesi ne boğalar ne de ayılarla dinlenirken, göstergeler ayıların kısa vadede galip gelebileceğini ve fiyatı aşağı çekebileceğini gösteriyor.

Histogram sıfıra doğru düşerken MACD’ın hızla hareket eden çizgisi sinyal çizgisine doğru küçük bir düşüş kaydetti. Düşüş eğiliminin meydana gelmesi durumunda, 6.25$’daki destek test edilebilir.

Stokastik RSI nötr bölgeden aşırı satış bölgesine doğru düşüyor. Bu tek başına son derece yetersiz olsa da, endeks geri dönene kadar ETC’nin daha fazla değer kaybedebileceği sonucuna varılabilir.

Dash (DASH)

DASH/USD. Kaynak: TradingView

Monero ile çok benzerlik gösteren Dash, Bittrex’in 1 Ocak’taki delist etme duyurusundan sonra da ilgi odağı oldu. Bu kararın alınmasından bu yana Dash fiyatı %14’ten fazla düştükten sonra piyasa değerinin büyük bir kısmının silindiğini gördü. Aslında kripto para birimi Monero ile birlikte kendisini haftanın en çok kaybedenleri arasında buldu. Bollinger Bantları fiyatlarda düşük volatilite gösterirken, kripto varlık 92.30$ ile 85.16$ arasında konsolide olabilir.

On Balance Volume, Bittrex’in duyurusundan sonra satış baskısının fiyatı etkilmeye devam ettiğini gösterdi.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu