Musk, Twitter Ödemelerinde Dogecoin’i Kabul Edecek mi?

Dogecoin topluluğu, Twitter abonelik hizmetleri gibi hizmetlerde ödemeler için DOGE’nin potansiyel kullanımı konusunda iyimser. Memcoin, Twitter’ın Musk tarafından resmi olarak devralınmasının ardından son birkaç gün içinde büyük bir büyüme kaydetti. 

Aynı zamanda, tüm kripto piyasası geçen hafta bir ralliye tanık oldu. Elon Musk, her zaman DOGE projesinin büyük bir destekçisi oldu ve memcoini Tesla ödemelerine entegre etti. Bu yılın Mayıs ayında Tesla CEO’su, müşterilerin artık Dogecoin ile Tesla ürünlerini satın alabileceklerini duyurdu.

Twitter, Musk’ın ortadan kaldırmaya çalıştığı trollerin ve botların yaygın varlığı nedeniyle eleştiriliyor. Raporlar, Musk’ın Twitter’daki Mavi doğrulama işareti için ayda 20 dolar ödemeyi planladığını öne sürdü. Ancak görünen o ki pek çok insan Mavi doğrulama işareti için ödeme yapmak istemiyor. Bu bağlamda Amerikalı yazar Walter Isaacson, Twitter’da abonelik ücretinin getirilmesinin birçok sorunu çözebileceğini söyledi.

Hareketin sosyal medya platformunda daha az sayıda bot ve trolle sonuçlanabileceğini söyledi. CNBC’ye konuşan yazara göre Twitter, daha medeni ve güvenilir bir platforma dönüşebilir. Isaacson, Musk’ın en büyük sorununun içerik yönetimi değil, iş modeli olduğunu söyledi. Twitter’da gerçekten işe yarayan bir iş modelini nasıl yaparsınız sorusunun cevabını da ekledi. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca Musk, Twitter’ın içerik denetleme sorununu Twitter botlarına odaklanarak çözme ihtiyacı konusunda sesini yükseltti. Yazar, Musk’ın daha önce Twitter için abone geliri elde etmenin yollarından bahsettiğini hatırlattı.

“Kullanıcı doğrulamasına ulaştığınızda ve çok sayıda kullanıcı bir miktar abonelik ücreti ödediğinde, daha az trol, çok daha az bot ve biraz daha medeni ve güvenilir bir içerik akışına sahip olursunuz.”

Btcmagazin market verilerine göre DOGE fiyatı, son 24 saatte %1,84 düşüşle 0,1183 dolar seviyesinde bulunuyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Dogecoin'in En Dişli Rakibi Shiba Inu Artık Almanya'da!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu