Neutrino USD (USDN) Nedir? Neutrino USD (USDN) Geleceği ve Yorum 2022

Neutrino USD (USDN) Nedir?

Neutrino USD, ABD dolarına sabitlenmiş ve WAVES tarafından desteklenen algoritmik bir stablecoin’dir. USDN ile yapılan tüm işlemler (ödül verme, stake etme ve ödül ödemeleri dahil) tamamen şeffaftır ve akıllı sözleşmeler aracılığıyla işlenir.

Stablecoin, fiyatı ABD doları gibi gerçek bir varlığın fiyatına sabitlenmiş kripto para birimidir. Son zamanlarda stabilcoinler, merkezi olmayan finans (DeFi) alanında önemli bir araç haline geldi. Stablecoin ile yatırımcılar az riskle blok zincirinde kazançlarını saklayabilirler. Gerekirse, stabilcoinlerini düşük ücretlerle fiat para birimiyle hızlı bir şekilde değiştirebilirler. Bu arka plana karşı, kripto pazarında bu amaçlar için birçok stabilcoin projesi ortaya çıktı. Bunlardan biri de öne çıkan özellikleriyle piyasada büyük ses getiren Neutrino USD (USDN).

Neutrino USD (USDN), ABD dolarına sabitlenmiş ve WAVES tarafından desteklenen algoritmik bir stabilcoindir. Neutrino USD, fiat destekli stabilcoinlere göre büyük bir gelişmedir. Yedekleme olarak kripto para birimini (WAVES) kullanır ve tüm sistem, tüm kontroller ve bakiyeler, Neutrino USD’nin sabit bir fiyatı koruma eğiliminde olması için kalibre edilir ve kullanıcıların mutlak istikrar ve şeffaflık elde etmelerini sağlar.

Neutrino, gerçek varlıklara veya kripto para birimlerine sabitlenmiş stabilcoinlerin yaratılmasına olanak sağlayan bir fiyat istikrar algoritması olan bir varlık uzlaşma protokolüdür. Neutrino, Ride programlama dilinde yazılmış ve Waves blok zincirine entegre edilmiş etkileşimli akıllı sözleşme ile temsili yapılır. Neutrino protokolüyle yapılan işlem dizilerinin çoğu artık Waves.Exchange aracılığıyla kullanılabilir.

WAVES, işlem ve hareket ücretlerini ödemek için kullanılan Waves blok zincirinin merkezi bir token’ıdır. Ana stabilcoin Neutrino olmak üzere USDN için teminat görevi görür. Diğer Neutrino sabit varlıkları için teminat görevi görür. NSBT, USDN teminat rezervleri için istikrar sağlayan Neutrino protokolünün bir yeniden finansman ve yönetişim token’ıdır.

Transfer ile Neutrino USD’nin Ethereum’a katılması muhtemel. USDN, Ethereum kullanıcılarının Ethereum cüzdanlarında USDN tutma şeklinde ödüller almalarını sağlar. Yeni kombinasyon ayrıca Ethereum geliştiricilerinin merkezi olmayan finansal uygulamalarda USDN kullanmasına izin veriyor.

1:1 oranında Amerikan dolarına sabitlenen Neutrino, çeşitli merkezi olmayan yazılımlarda ödeme token’ı olarak kullanılır. Farklı pazarlarda da işlem görebilir. Waves, tokenin stake anında yüzde 8’den yıllık olarak hareket ettiğini gösteriyor.

NSBT (Neutrino System Base Token), USDN arzını destekleyen rezervi stabilize etmeyi amaçlayan bir Neutrino protokolü yardımcı programı token’ıdır. NSBT token’ları yalnızca akıllı bir sözleşme aracılığıyla ve parametreleri yalnızca USDN için rezerv spread değerine bağlı olan özel bir açık artırma algoritması kullanılarak oluşturulabilir. Benzer şekilde, NSBT token’ları, WAVES’in kapitalizasyonunda ve rezerv bakiyesinde önemli bir büyüme sırasında Neutrino akıllı sözleşmesi kullanılarak tasfiye edilebilir.

Dayanak varlığın (WAVES) fiyatı arttıkça, Waves’in kapitalizasyonu USDN istikrar token’ının kapitalizasyonunu aşmaya başlar. Bu durumda, akıllı sözleşme fazla rezervi tespit eder ve NSBT tasfiye emrini kullanmak için karşılık gelen miktarda USDN oluşturur. Tasfiye için sıraya dizilmiş token yoksa, koşul, dalga sınırının nötrino arzından daha büyük olması olarak kalır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Telefonla Kripto Madenciliği Yapılır mı? Kapsamlı Bir Kılavuz

Temelde yatan WAVES’in fiyatı düştükçe, kapitalizasyon artık stabilcoin USDN’nin kapitalizasyonunu karşılamak için yeterli değil. Bu durumda, rezerv eksikliğini tespit eden akıllı sözleşme, NSBT adlı özel bir token’ın oluşturulduğu ve WAVES’e satıldığı bir açık artırma yoluyla atılabilir.

Neutrino USD (USDN) Genel Bilgiler

 • Kurucusu: KozhinDev ve Tradisys ile ortaklaşa Ventuary Lab tarafından beta sürümü olarak oluşturuldu.
 • Kuruluş Yılı: 2019
 • Blok ZinciriWaves
 • Toplam Arzı: 838,449,059
 • Dolaşımdaki Arzı: 838,455,998
 • Piyasa Değeri: ₺ 13.483.721.579,83
 • En Düşük Fiyat: ₺ 11,24
 • En Yüksek Fiyat: ₺ 18,50
 • Proje Amacı: 1:1 oranında ABD dolarında sabit tutulan Neutrino, farklı merkezi olmayan yazılımlarda ödeme token’ı olarak kullanılır. Ayrıca farklı pazarlarda işlem görebilir.

Neutrino USD (USDN) Geleceği

Mevcut analistlere göre, USD Neutrino (USDN), uzun vadeli bir yatırım için yüksek getiri vaat etmiyor, ancak 5 yıllık bir yükseliş potansiyeli sunuyor. USDN, beklentileri ve fiyat hedeflerini yükselterek, artan ticaret hacminin ardından 2027 için yüksek bir uzun vadeli yatırım getirisi olarak öngörüldü. Ancak, piyasa riski ve reel piyasa enflasyonu nedeniyle fiyat hareketlerinin de olumsuz etki yapabileceği düşünülmektedir.

Stabilcoinlerin artan popülaritesi ile USDN için yeni konular açıldı. Gelecek tahminlerinde kısa ve orta vadeli bir risk olarak görülse de uzun vadede tahmin edilebilir olduğu için daha güvenlidir. Bu açıdan portföyünün eklenmesi memnuniyetle karşılanmaktadır. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Neutrino USD (USDN) Yorum

Neutrino USD (USDN) Coin, uzun süredir analistlerin radarında olan bir kripto para birimidir. Kısa vadede uzmanların beklentilerini karşılasa da henüz net bir vizyon ortaya koymuş değil. Bir süre grafik analizlerinin izleneceği USDN Coin’de ise uzmanların yakın zamanda bu piyasa hareketine dayalı olarak görüşlerini revize etmesi bekleniyor.

Neutrino USD (USDN) Nereden ve Nasıl Alınır?

Neutrino USD (USDN)’yi güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:

 • MEXC
 • KuCoin
 • Hoo
 • Hotbit
 • Uniswap (V2)

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu