PayPal, Lüksemburg’da Bitcoin Hizmetlerini Başlatıyor

Finansal hizmetler devi PayPal, Lüksemburg’da kripto para birimi hizmetleri başlatmayı planlıyor. PayPal, Lüksemburg’daki müşterilerin Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere kripto para birimleri satın almalarına, satmalarına ve tutmalarına izin verecek.

PayPal, Lüksemburg’da Kripto Hizmetlerini Başlattı

7 Aralık tarihli bir basın açıklamasında PayPal, önümüzdeki birkaç gün içinde Lüksemburg’da kripto hizmetlerini başlattığını duyurdu. Lüksemburg’daki müşteriler artık kripto pazarını daha güvenli ve güvenilir bir platformda keşfedebilir.

PayPal’da blockchain, kripto ve dijital para birimleri Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jose Fernandez da Ponte, “Lüksemburg’u dahil etmek, PayPal’ın dijital para birimlerini daha erişilebilir hale getirme misyonunda önemli bir adımdır” dedi. Şirket, küresel finans ve ticarette dijital para birimlerinin rolünü şekillendirmek için Lüksemburg’daki düzenleyiciler ve politika yapıcılarla yakın çalışmayı taahhüt ediyor.

Şirket ayrıca, müşterilerin kripto para birimleri ile ilgili fırsatları ve riskleri daha iyi anlamaları için eğitim içeriği ve SSS’ler sağlayacak. PayPal, uygun müşterilerin PayPal bakiyelerini, bağlantılı banka hesaplarını veya AB tarafından verilen banka kartlarını kullanarak web sitesi veya mobil uygulama aracılığıyla Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash‘i 1 € gibi düşük bir fiyata satın almalarına, satmalarına ve tutmalarına izin verecektir.

PayPal kripto hizmetlerini ilk olarak 2020’de ABD’de başlattı ve ardından 2021’de Birleşik Krallık’ta kripto hizmetlerini genişletti. PayPal’ın AB genel merkezi olarak Lüksemburg, Kripto Varlık Piyasaları (MICA) yönetmeliğinin gelecek yıl yürürlüğe girmesinin ardından diğer 26 AB ülkesinde kripto hizmetlerinin genişletilmesinin önünü açacak.

Avrupa’da Kripto

Kripto borsaları Binance, Coinbase, Crypto.com ve Gemini gibi kripto şirketleri, kripto kabulünün artmasıyla birlikte Avrupa’ya doğru genişlemeye başladı. Paypal CEO’su Dan Schulman ayrıca kripto ve blockchain teknolojisinin finansal sistemde reform yapabileceğine inanıyor.

AB’nin yaklaşan kripto düzenlemesi halihazırda üye ülkelerde lisanslı olan kripto işletmelerine pasaport hakları verecek.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Dünyasında Dev Hareketlilik: Balinalar 230 Milyon Dolarlık BTC Taşıdı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu