Peter Schiff, Bitcoin ve Kripto Para Piyasasında Katliam Bekliyor

Ünlü fon yöneticisi ve yatırımcı Peter Schiff, kripto para piyasası için bir katliam göstergesi açıkladı ve yakında gerçekleşmesini bekliyor.

Bitcoin için katliam göstergesi nedir?

Ekonomistlere göre, Coinbase gibi kripto ile ilgili hisse senetlerinin performansı, çok sayıda perakende ve kurumsal yatırımcının kripto piyasasına kripto ile ilgili hisse senetleri aracılığıyla maruz kalması nedeniyle gelecekte performans gösteren dijital varlıklara işaret edebilir.

Hisse senetleri ne zaman değer kaybederse, yatırımcılar kripto para piyasasında benzer hareketler beklerler çünkü kripto para piyasasında fonların dağılımı genellikle borsadaki performansı takip eder. 

Schiff, Bitcoin’in performansının aksine, altın fiyatındaki 6 dolarlık düşüşe ek olarak 21 Nisan’da güçlü bir düzeltmeden geçen altınla ilgili hisse senetlerinin hareketini sergiledi ancak geleneksel varlıklar Bitcoin’e kıyasla daha iyi performans gösterdi. Örneğin, Valkyrie Miners ETF Şubat ayından bu yana %35 düşerken, altın ile ilgili yatırım ürünleri %25 arttı.

Schiff, Bitcoin karşıtlığına devam ediyor

Peter Schiff, Bitcoin’e sürekli saldırıları ve daha iyi bir yatırım aracı olarak altını desteklemesiyle ünlüdür. Son 10 yılda altının zayıf performansına rağmen Schiff, Bitcoin’in uzun vadede “değersiz” olduğuna ve güvenli liman varlığı veya enflasyon riskinden korunma olarak görülmemesi gerektiğine inanıyor.

Peter Schiff, Bitcoin ve Kripto Para Piyasasında Katliam Bekliyor 2
Kaynak: CPURNSA

Altın, aslında son 50 yıldır Tüketici Fiyat Endeksi’ne karşı son derece olumlu bir performans sergileyerek dünyanın en popüler enflasyon risklerinden biri olmaya devam ediyor ve altının fiyatı enflasyonun 6.8’ine karşı 36 kat artış gösteriyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin (BTC) Satın Alma Zamanı mı?

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu