Peter Schiff’den Bitcoin (BTC) Tahmini!

Bitcoin’in tanınmış bir eleştirmeni olan altın destekçisi Peter Schiff, Bitcoin’in yakında başka bir keskin düşüş yaşayabileceğine dair yeni göstergeler olduğunu düşünüyor.

Bitcoin sahiplerine hitap eden bir tweet’te Schiff, Bitcoin’in son piyasa rallisinde yer almadığını ve sadece 19 bin doların biraz üzerinde olduğunu iddia ediyor. Bitcoin diğer risk varlıklarıyla birlikte yükselemezse, risk varlıkları tekrar düşmeye başladığında en çok etkilenen olacağını iddia ediyor. Schiff, Bitcoin’in bir sonraki ayağı aşağı çekebileceğini tahmin ediyor.

Hisse senedi piyasaları, teknoloji ağırlıklı Nasdaq, S&P 500 ve büyük hisse senedi endekslerinin önemli kazanımlar kaydetmesiyle art arda ikinci gün yükseldi. Bununla birlikte, kripto para birimi fiyatları, hisse senedi piyasası hareketlerine karşı koydu. Bitcoin fiyatı, Çarşamba günkü işlem seansına kadar 19.000 dolar civarında gezinirken düştü. Bir önceki gün %1,72 düşen piyasa değerine göre en büyük kripto para biriminin fiyatı şu anda 19.200 doların biraz üzerinde.

Bitcoin’in fiyatı, geçen ay tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından bu yana hisse senetleriyle olan korelasyonu azalmasına rağmen, hala temel olarak makro tetikleyici faktörler tarafından belirleniyor.

Bitcoin’in 19 bin dolar civarında konsolidasyonu, 680.000 BTC’den fazla satın alınan 1.3 milyondan fazla adres olarak görülüyor ve bu da onu lider kripto para birimi için en önemli destek haline getiriyor. IntoTheBlock verilerine göre, 2,5 milyondan fazla adresin yaklaşık 1,5 milyon BTC satın aldığı bir diğer önemli seviye 19.200 dolarda tutuluyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Yüzlerce Bitcoin Balinası Piyasaya Dahil Oldu

Veri sağlayıcı CryptoQuant’a göre, Salı günü yaklaşık 48.000 Bitcoin CoinbasePro’dan ayrıldı. Çıkış, bu yılın Haziran ayında yaşanan büyük bir çöküşün ardından tarihin en büyük ikinci ve kripto para borsaları arasında en büyüğüydü. Borsa çıkışları, yatırımcıların kripto para birimlerini borsalardan çıkardığını ve dolayısıyla satıştan birikime geçtiğini gösteriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu