Popüler Kripto Analisti, Bitcoin Satın Almak İçin En İyi Seviyeyi Tahmin Etti


Bitcoin fiyatı, 23.000 $ seviyesinin yakınında hareketini sürdürüyor. Yatırımcılar, daha düşük seviyelerden satın almak ve daha fazla kar elde etmek için Bitcoin (BTC) fiyatının düşmesini bekliyor. 

Yatırımcılar, Bitcoin fiyatının artmaya devam edip 25 bin dolara mı ulaşacağını yoksa 21 bin dolara mı düşeceğini tahmin etmeye çalışırken, popüler analist Michael van de Poppe daha önce sunduğu bir analizde bir ralliden önce Bitcoin fiyatının 21,5 bin dolara düşeceğini tahmin etmişti.

Bitcoin Satın Almak İçin En İyi Seviye

Kripto analisti Credible Crypto, 28 Ocak’ta bir tweet’te, Bitcoin’in yukarı yönlü bir hareket ve 25.000 $ üst hedefine devam etme potansiyeline sahip olduğunu söyledi.

Ancak, BTC fiyatı 23,2 bin dolar civarında güçlü bir dirençle karşılaştığı için 21,5 bin dolara hareket bekleniyor. 19,5 bin dolar ile 20,5 bin dolar arası ideal satın alma bölgesi. Bu seviyede alım yapan yatırımcılar, Bitcoin fiyatı 30 bin doların üzerine çıktığında önemli karlar elde edebilir.

Grafiklere dayanan analistler, Bitcoin fiyatının 30.000 $’a doğru büyük bir ralli başlatmak için 20.000 $’ın altına düşmesini bekliyorlar.

Kripto analisti Michael van de Poppe, BTC fiyatının 23,1 bin dolardaki kritik direnci aşmada güçlükle karşılaştığını söyledi. Bu nedenle, Bitcoin daha düşük zirveler yapmaya devam ederse, yükselişe devam etme olasılığı artana kadar muhtemelen 22,3 bin doları test edecektir.

FOMC Toplantısı Öncesinde Bitcoin Fiyatı Düştü

Son 24 saatte, BTC fiyatı 23.000 $ seviyesinin yakınında yatay işlem görmeye devam ediyor. 24 saatlik düşük ve yüksek fiyat sırasıyla 22.880 dolar ve 23.417 dolar. Ayrıca son 24 saatte işlem hacmi %13 azaldı. Bu nedenle, Ocak ayında yaklaşık %40’lık bir artışın ardından yatırımcılar arasında mevcut seviyedeki ilgide bir düşüş var.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   MicroStrategy Bitcoin Almaya Devam Ediyor

Wall Street tahminlerine göre Federal Rezerv, 50 baz puanlık bir faiz artışı daha açıklayacak gibi görünüyor. Bununla birlikte, CME FedWatch Aracı, 25 baz puanlık bir oran artışı için %98,2 olasılık gösteriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu