Shiba Inu (SHIB) 2023’te Dogecoin’i (DOGE) Geçebilir mi?

Shiba Inu (SHIB), Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş en popüler ikinci meme kripto para birimidir. 2020’de oluşturulup 2021’de Dogecoin’i geride bırakan SHIB, piyasa değerine göre en iyi meme kripto para birimi haline gelmesiyle manşetlere taşındı.

Shiba Inu, Dogecoin’e Meydan Okuyor

2023’ün başından bu yana SHIB çok fazla ivme kazandı. Devam eden projeleri, büyük yükseltmeleri ve yeni ortaklıkları ile kripto para sosyal medyada son derece viral hale geldi ve yeni ve profesyonel yatırımcılardan çok ihtiyaç duyulan ilgiyi gördü.

İşte Shiba Inu’nun Dogecoin’i geride bırakmasının nedenleri:

  • Shibarium Atomic Wallet’tan destek aldı

Shibarium, Ethereum ana ağının üstünde çalışacak bir katman-2 blok zinciridir. Kullanıcıları projeyi geliştirmeleri için güçlendirecek bir platform sağlamayı amaçlamaktadır. Shibarium kısa süre önce bir kripto para cüzdanı servis sağlayıcısı olan Atomic Wallet’tan destek aldı.

  • SHIB Yakmak

Son zamanlarda, Shiba Inu’nun lider geliştiricisi Shytoshi Kusama, Shibarium’un hedeflerinden birinin trilyonlarca token yakmak olduğunu belirtti. Bu ifade, SHIB topluluğu arasında bir vızıltı yarattı çünkü kripto para birimi yakma, değerlerini ve kıtlığını artırıyor.

Shiba Inu (SHIB) Fiyat Artışı

CoinMarketCap verilerine göre, son 30 gün içinde fiyatı %150,5 artan bir meme coin, geçen ay büyük kazançlar elde etti. Piyasa değerine göre 13. sıradaki SHIB şu anda 0,0000119 dolardan işlem görüyor.

Shiba Inu (SHIB) 2023'te Dogecoin'i (DOGE) Geçebilir mi? 2
Kaynak: CoinMarketCap

Shiba Inu’nun son zamanlardaki fiyat artışının arkasındaki sebeplerden biri, meme coin’in son zamanlarda ticaret hacmine göre Güney Kore’nin en iyi kripto borsasında listelenmiş olmasıdır.

Sonuç olarak, SHIB, Ekim 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 0,000086 $’dan çok uzakta. Kripto para birimi, hala meme coin paketine liderlik etme potansiyeline sahip.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   ApeCoin Topluluğu Avalanche Yerine Ethereum'u Seçti, İşte Nedeni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu