Piyasa Çöküşü Ortasında Ripple’ın (XRP) Fiyatı Neden Artıyor?

Ripple ve XRP çevresinde bir çok gelişme yaşanıyor. Ripple lehine sonuçlanması beklenen dava kararı ve ayı piyasası koşullarında XRP fiyatının artması Ripple topluluğunu sevindirdi.

Son zamanlarda, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Ripple’ın SEC ile olan davasının “son derece iyi” sonuçlanacağını söyledi.

XRP fiyatı %6’nın üzerinde arttı

XRP, mevcut piyasa fiyat düşüşü eyleminden ayrılmayı başardı. Genellikle altcoinler, Bitcoin (BTC) fiyat hareketine tepki verir. BTC, son 24 saatte %2,7 düştü ve 41.000$ fiyat seviyesinin altında işlem görüyor. Öte yandan, XRP son 24 saatte %6’nın üzerinde arttı. Bu arada, XPR’nin 2,53 Milyar $’lık 24 saatlik işlem hacmi de %51 arttı. Fiyat artışı, kripto parayı günün en çok kazananları listesine aldı.

Dahası, kripto balinaları cüzdanlarına biraz daha XRP eklemeye de ilgi gösterdiler. WhaleAlert’e göre, Balinalar yaklaşık 45,8 milyon dolar değerinde XRP satın aldı. Ripple’ın yerel tokeni XRP, Solana (SOL) tokenini geçerek 6. en büyük kripto para birimi oldu.

XRP davası sonuçlanmak üzere mi?

XRP‘nin fiyatındaki artış, Ripple CEO’sunun kendilerine karşı uzun süredir devam eden davayla ilgili yaptığı son kendinden emin yorumlarla destekleniyor gibi görünüyor. Garlinghouse, komisyonla yaptıkları davanın sonuçlanmak üzere olduğundan emin.

CNBC ile yaptığı görüşmede Garlinghouse, davanın beklediğinden çok daha iyi gittiğini ifade etti. Dava 15 ayı aşkın bir süredir uzatıldığı için adalet prosedürünün biraz yavaş olduğuna inanıyor. Garlinghouse, bu davanın sadece Ripple için değil, tüm kripto endüstrisi için önemli olduğuna inanıyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Borsalar 440 Milyon Ripple (XRP) Transferi Gerçekleştirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu