Piyasa Düşerken Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Ciddi Kayıplar Verdi

Kripto piyasası çöküşü bugün de devam ediyor. Tüm en iyi kripto token fiyatları, düşüşte kümülatif olarak yer aldı. Meme paraları da bu düşüşten payını aldı. Toplam meme kripto piyasası kapitalizasyonu, son 24 saat içinde %30 oranında düştü.

Toplam meme kripto para piyasası şu anda yaklaşık 16 Milyar Dolar seviyesinde bulunuyor. 24 saatlik işlem hacmi %73 artarak 4,8 milyar dolara yükseldi. 

Bununla birlikte, toplam piyasa değeri son 24 saatte %15.19 gibi büyük bir düşüş yaşadı. Kümülatif piyasa değeri 1.18 trilyon dolar. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı son 24 saat içinde %10.62 düştü ve 28.031$’dan işlem görüyor. Ethereum‘un (ETH) fiyatı son 24 saatte %19.96 düştü. ETH, ortalama 1.913 $ fiyatla işlem görüyor.

BTC fiyatı son 7 gün içinde %30 düştü. Bu büyük fiyat çöküşü, altcoinler üzerinde doğrudan baskı yarattı. Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi en iyi doge temalı meme paraları, son 7 gün içinde ciddi kayıplar verdi. Dogecoin (DOGE) son 7 günde %42.51 değer kaybederken Shiba Inu (SHIB) %50.29 düşüş kaydetti. Son duyuru ve güncellemeler, bu çöküşün ortasında projeleri kurtaramadı.

DOGE, ATH’sinden bu yana %90 değer kaybetti

Charlie Bilello, en büyük meme kripto para birimi olan DOGE’nin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) %90 düştüğüne dair bir güncelleme paylaştı. Bu, Elon Musk’ın Dogecoin’i tanıtmak için Saturday Night Live’ı ağırladığı gün. DOGE, yazım zamanında ortalama 0,076 $ fiyatla işlem görüyor. Fiyatı son 24 saatte %29 düştü.

İkinci en büyük meme kriptosu Shiba Inu, son 24 saatte %32 düştü. SHIB, yazım zamanında ortalama 0.00001056 $ fiyatla işlem görüyor. Ancak, 24 saatlik işlem hacmi %36 artarak 1,6 milyar dolara yükseldi. Bu arada, bir ETH balinası düşüşü satın alma fırsatını yakaladı ve cüzdanına 2.3 milyon doların üzerinde Shib tokeni ekledi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   21 Kasım 2022 Kripto Para Piyasası; Bitcoin (BTC) Düşüyor, Ethereum Tasfiyeleri Artıyor

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu