Polkadot (DOT) Fiyat Analizi

Polkadot’un fiyat hareketleri son birkaç hafta içinde oldukça sınırlanmıştı. Bununla birlikte, son birkaç gün içinde DOT, fiyatın yüzde 10’un üzerinde düşmesine neden olan ani bir düşüş dalgası kaydetti. O zamandan beri DOT, bir toparlanma sürecine başlamak için yeterince yükseliş ivmesi kazanmayı başardı. 

Yazım sırasında DOT, 2,7 milyar doların üzerinde 24 saatlik işlem hacmiyle 31,05 dolardan işlem görüyordu. Kripto paranın kısa vadeli görünümü, piyasa bir kez daha alıcılarda bir artış gördüğü için umut verici görünüyor. 

Polkadot 1 saatlik grafik 

Polkadot (DOT) Fiyat Analizi 2
Kaynak: TradingView
DOT / USD

Polkadot’un fiyatı geçtiğimiz gün yüzde 10’luk fiyat düşüşünün ardından toparlanma sürecine girdi. Kripto paranın fiyat hareketi, yükselen bir üçgen oluşumuyla sınırlıydı ve yazı yazılırken, işlerde bir yükseliş patlaması var gibiydi. 

Teknik göstergeler, DOT’un düşen fiyatın kontrolünü yeniden ele geçirdiğini ve yeterli yükseliş ivmesi elde ettiğini gösterdi. Geçtiğimiz birkaç saat, DOT’un düşüş baskısını başarıyla durdurduğunu ve grafikte yukarı doğru hareket ettiğini gördü. MACD göstergesi yükseliş eğilimi gösterdikten sonra umut verici görünüyordu ve RSI göstergesi aşırı alım bölgesine doğru ilerlemeye devam etti – her iki kısa vadeli fiyat artışının göstergesi. 

Polkadot, kısa vadeli piyasada kendini yukarı doğru itmek için yeterli yükseliş momentumuna sahip. Önümüzdeki saatlerde, acil destek ihlal edildiğinde, DOT’un 33 $ fiyat seviyesi aşılmazsa hafif bir düzeltme beklenebilir.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Haftalık Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu