Poloniex Saldırıya Uğradı: 126 Milyon Dolarlık Bitcoin ve Altcoin Çalındı, Justin Sun Açıklamada Bulundu

Poloniex ve Justin Sun Hack Olayını Gizlemeye Çalışmakla Suçlanıyor

Justin Sun’ın sahip olduğu kripto para borsası Poloniex, 10 Kasım’da ciddi bir hack saldırısına uğradı. Bu saldırı sonucunda toplamda 126 milyon dolar değerinde fon çalındı.

Tron kurucusu ve Poloniex sahibi Justin Sun, Kripto Twitter topluluğunun saldırıyı ortaya çıkarmasının ardından borsanın hacklendiğini doğruladı. Sun, etkilenen kullanıcılara zararlarını tazmin etmeyi ve saldırgana bir “beyaz şapka ödülü” teklif etmeyi planladığını duyurdu.

Tron zincir adresi üzerinden USDT, BTC, USDD, USDC, ETH, FLOKI, TUSD ve diğer birçok varlık dahil olmak üzere, 357 işlemde 100 milyon dolardan fazla değere sahip büyük varlıkların aktarıldığı belirlendi. Kripto topluluğu, Poloniex ve Justin Sun’ı hack olayını gizlemeye çalışmakla suçluyor.

Poloniex Müşteri Desteği, birden fazla kullanıcı cüzdanlarının devre dışı bırakıldığını bildirdikten sonra “cüzdanımızın bakım için devre dışı bırakıldığını ve cüzdan tekrar etkinleştirildiğinde güncelleme yapılacağını” açıkladı.

Justin Sun daha sonra kripto topluluğuna hack’i doğruladı ve hacklenen fonların 7 gün içinde iade edilmesi halinde hackere %5’lik bir beyaz şapka ödülü teklif ettiğini duyurdu. Borsa, hacker iş birliği yapmazsa yasal işlem başlatmayı düşünüyor.

Scopescan izlemesi, hacker’ın Ethereum üzerinde TRX satın almak için USDC ve TRON zincirinde USDT kullandığını gösterdi. Şu ana kadar toplamda yaklaşık 22.8 milyon dolar değerinde 206 milyon TRX satın aldı. Bu durum, TRX fiyatındaki artışın bir nedeni olarak görülüyor.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Coinbase, İşadamı Carlos Ghosn'un Japonya'dan Kaçmasına Yardımcı Olan Kripto Ödemesini İşledi

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu