PrimeXBT Analisti, Bitcoin'in Ethereum’un DeFi Odaklı Başarısını Yakalamasını Bekliyor - BTC MAGAZİN

PrimeXBT Analisti, Bitcoin’in Ethereum’un DeFi Odaklı Başarısını Yakalamasını Bekliyor

Bitcoin altını, hisse senedi endekslerini, petrol ticaretini ve diğer her şeyi geride bırakarak 2020’nin en iyi performans gösteren anaakım varlığı olsa da, Ethereum lider kripto para birimini piyasa değeri ile büyük bir farkla geride bıraktı.

Ethereum yalnızca 2020’de 130$’dan 490$’a yükseldi ve yıl başından bugüne kadar %180’in üzerinde artış gösterdi. Öte yandan Bitcoin bu yıl için yalnızca %60 ROI’ye (yatırım getirisi) sahip. Ethereum’un ek başarısı, merkezi olmayan finansı çevreleyen ivmeyle beslendi. ERC20 akıllı sözleşme standardını kullanan DeFi tokenleri nedeniyle ETH gas ücretleri artarkan, Ethereum önemli ölçüde faydalandı.

Ancak DeFi nihayet yatışmaya başladı ve Bitcoin, Ethereum’un temel büyümesini çoktan geride bırakmaya başladı. PrimeXBT’nin analisti Kim Chua’ya göre, Bitcoin’deki güçlü temeller yakın zamanda en iyi kripto para biriminin 2020’nin sonuna doğru Ethereum’a “yetişmesine” yol açabilir.

Ethereum ve DeFi Token Aşk Yazı BTC’yi Geride Bırakıyor

DeFi ve izinsiz borç alma ve borç verme, yield farming ve birtakım yeni kripto terimlerini mümkün kılmak üzere tasarlanmış düzinelerce yeni tokenin aniden ortaya çıkması, kripto piyasasını ayı piyasasından alıp yeniden gün ışığına çıkardı. Enflasyonun kontrolden çıktığı ve paranın bol olduğu bir dönemde, kripto varlıklar 2020’nin en iyi performans gösteren varlık sınıfı oldu.

En iyi DeFi tokenlerinin büyük çoğunluğunun Ethereum üzerine inşa edilmesi, ağın tıkanmasıyla artan ETH gas ücretlerini ödemek için talebin artmasına neden oldu. Bu, Bitcoin’in henüz yapamadığı bir yüksek tepe oluştururak, Ethereum’un Bitcoin’den çok daha fazla yükselmesine yardımcı oldu.

Ethereum’un yükselişi, bariz bir parabolik yükseliş gösteren DeFi grafiğindeki kilitli toplam değeri neredeyse mükemmel bir şekilde taklit ediyor. Bununla birlikte, DeFi tokenlerinin %60 ya da daha fazla düşmeye başlamasıyla bu artış zirveye çıkmış olabilir.

Mevsimin güze dönmesiyle DeFi aşk sezonu sona ermiş olabilir ve fiyatlar da bunu takip etti.

Bitcoin Teknikleri ve Temelleri 2020’nin 4. Çeyreğinde Güçlü Bir Performansa İşaret Ediyor

DeFi’nin nihayet biraz yatışmasının ardından, ETH/BTC işlem çifti, aynı zamanda genişleyen bir kama/takoz trend çizgisininin dibine denk gelen ve devasa bir ters omuz baş omuz formasyonunda sağ omuz oluşturan destek direnç dönüşümünün yeniden test edilmesini hedefliyor.

Sağ omzun altına yeniden düşüş ve desteğin yeniden test edilmesi, bu destek seviyesi yeniden test edilene ve tutulan kadar Bitcoin’in Ethereum’dan daha iyi perfromans gösterdiğine işaret edecektir. Ters omuz baş omuz formasyonlarının tamamlanması, Ethereum’un üstünlüğü geri kazanmasına izin verecek ancak 2021’e kadar değil.

Chua’nın Bitcoin’in yıl sonunda Ethereum’a “yetişmesini” beklemesinin nedenlerinden biri, yakınlaşmanın nedeni olarak Bitcoin’e kıyasla Ethereum’daki “daha zayıf on-chain metrikleri” ile birlikte “DeFi alanındaki sorunlardır.”

Chua, günlük yeni ve aktif BTC adresleri artarken, ETH adreslerinin son zamanlarda düştüğünü söyledi. DeFi mini baloncuğunun sönmesi, duyarlılığın düşmesine neden oldu. Bu arada, sınırlı BTC arzı için önemli bir darbe olan binlerce BTC’nin kurumsal satın alımı sayesinde Bitcoin hiç olmadığı kadar yükselişte.

PrimeXBT Analisti: Bitcoin, Yeni Yıla Doğru Ethereum’un DeFi Kaynaklı Kazançlarını Yakalayacak

PrimeXBT analisti Kim Chua, “Ethereum 2020’de şimdiye kadar Bitcoin’e göre daha yüksek bir getiri kazancı elde ettiği halde, oranın tersine dönmesini ve BTC’nin ETH’ye göre yüzde kazancı yakalamasını bekliyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

Chua, “DeFi alanındaki sorunlar, günlük, yeni ve aktif adreslerin düşmesinin gösterdiği üzere on-chain ETH metriklerinin zayıflamasına yol açarken, BTC’ninkiler arttı” diye devam etti.

Forex, kripto, emtialar, hisse senedi endeksleri ve daha fazlasını sunan ödüllü Bitcoin tabanlı bir ticaret platformu olan PrimeXBT, yatırımcıların kripto marjin işlem çiftleri aracılığıyla ETH/BTC oranındaki iniş ve çıkışlardan yaralanmalarını sağlar. Diğer işlem çiftleri arasında XRP/BTC, EOS/BTC ve LTC/BTC bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu