Putin Kripto Düzenlemelerinin Uygulanması İçin Tarih Verdi - BTC MAGAZİN

Putin Kripto Düzenlemelerinin Uygulanması İçin Tarih Verdi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, hükümetin dijital varlıklar endüstrisi için kabul tarihi belirledi. İlgili belge, 27 Şubat’ta Rusya Devlet Başkanlığı resmi web sitesinde yayınlandı.

Putin hükümete 1 Temmuz 2019’a kadar kripto ile ilgili düzenlemeleri uygulama emri verdi. Cumhurbaşkanı, Rusya Federasyonu Konseyi’ne ve alt meclisin ilk oturum olan bahar oturumunda düzenlemeyi kabul etmesi için Rusya Federal Meclisi’ne talimat verdi.

Belge, özel olarak, medeni hukukun dijital yerleşimlerinin düzenlenmesi de dahil olmak üzere, dijital ekonomiyi geliştirmeyi amaçlayan federal mevzuatın kabul edilmesini içeriyor. Belgede, mevzuatın dijital finansal varlıklar için düzenleyici bir çerçeve içermesinin yanı sıra dijital teknolojilere dayalı daha fazla finansal kaynak çekmesi gerektiği de belirtiliyor.

Putin, hükümete Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri, ilk madeni para teklifleri (ICO), kripto madenciliği ve ticaret için düzenlemeler yapma talimatında da bulundu.

Son zamanlarda, Rus finans kuruluşu Rambler, Rus Devleti’nin Mart ayında yeni kripto para birimi düzenlemelerini incelemeyi ve kabul etmeyi planladığını bildirdi.

Geçtiğimiz aylarda, Rusya Adalet Bakanı, bakanlığın kripto para birimi kavramını yasal olarak tanımlamasının gerekmediğini, çünkü kripto para birimleri ülkede bir ödeme yöntemi olarak kullanılamayacağını savunmuştu.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu