RBC: Apple, Kripto Borsası Oluşturmalı ve Bitcoin Satın Almalı

RBC Capital Markets’a göre Apple Inc., Tesla Inc.’in ayak izlerini takip etmeli.

Analist Mitch Steves: ”iPhone, Apple Cüzdanını bir kripto borsasına dönüştürürse büyüme için oldukça büyük bir yeni pazar yaratabilir.” dedi.

Steves “Cüzdan girişimi firma için net bir milyar dolarlık fırsat (sınırlı Ar-Ge ile 40 milyar doların üzerinde bir yıllık gelir potansiyeli) gibi görünüyor” diye yazdı.

Geçen yıl yaklaşık % 70 artış gösteren Apple hisseleri, Pazartesi günü % 0,5 düşüşle çok az değişti. PayPal, müşterilerin doğrudan PayPal hesaplarından kripto para satın almalarına, tutmalarına ve satmalarına izin vereceğini duyurduğundan bu yana yaklaşık % 40 arttı.

RBC’nin yorumları, şirketlerin Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine daha fazla ilgi gösterdiği bir zamanda geliyor. Tesla, Bitcoin’e 1.5 milyar dolar yatırım yaptı ve bugün kripto para birimini bir ödeme şekli olarak kabul etmekle ilgilendiğini belirtti. Bu, Bitcoin fiyatlarının % 16’ya kadar yükselerek, 44.000 $ ‘a çıkmasına ve rekor kırmasına yardımcı oldu.

RBC’ye göre, Apple’ın en büyük fırsatı bir kripto para borsası oluşturmak olsa da, bilançosuna Bitcoin veya başka bir kripto para birimi eklemeyi düşünebilir. Steves, “Bu, ‘Apple Exchange’e daha fazla kullanıcı gönderecek ve muhtemelen Bitcoin fiyatlarını daha da artıracaktır.” dedi.

Bugün erken saatlerde, Hyundai Motor Co. ve Kia Motors Corp., otonom bir araç geliştirmek için Apple ile görüşmediklerini açıkladılar. Analistler, Apple’ın otomotiv endüstrisine girme olasılığı konusunda bir şekilde iyimser olsa da, RBC böyle bir hareketin kriptodan daha yüksek riskli bir teklif olduğu görüşünde.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin (BTC) Yükselirken Balinalar Birikime Devam Ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu