Ripple (XRP), Ayı ve Boğa Karşılaşmasında; Kim Kazanacak?

Kripto para piyasası, kazançlarını kaybetmesiyle beraber tekrar ayı eğilimine geriliyor ve şu anda 1,09 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor. Piyasadaki önceki hareketlerle birlikte XRP bu düşüşten en çok etkilenen alternatif paralardan biri oldu.

Yazı yazıldığı sırada, XRP, son 24 saatte %4,15 düşüşle 0,5129 dolar fiyatından işlem görüyor. XRP boğaları daha önce aktifti, çünkü coin, tüm kazançlarını kaybettikten sonra önceki işlemde %4 kadar yükseldi. Açıkça fiyat düşüşüne rağmen, dijital paranın işlem hacmi, boğalar ve ayılar arasındaki eylemlerde bir fark gösteriyor. Coin’in işlem hacmi, son 24 saatte %3,2 artışla 1,418 milyar dolara ulaştı.

Şu an için görünüm ayı eğilimine sahipken, alıcılarla satıcılar arasında üstünlüğü kimin kazanacağı henüz belli değil. Oynak bir piyasa olarak, mevcut eğilim ayılar için olumlu görünüyor ve bu mevcut eğilimin önemli olup olmayacağı genel piyasa duyarlılığına bağlı.

XRP, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile ilişkilendirilmiş blockchain ödeme firması Ripple Labs Inc. arasında devam eden davanın etrafında hafif bir belirsizlik olmasına rağmen, hâlâ cazip bir coin olmaya devam ediyor.

Düzenleyici, XRP’nin borsalarda ticaret yapılırken bir menkul kıymet olmadığına dair Hakim Analisa Torres’ten gelen karara karşı temyiz başvurusunda bulunurken, boğalar yakın gelecekte uyuşmazlığın nasıl sonuçlanacağını öğrenmek için nefeslerini tutuyorlar.

XRP’nin Cazibesi

Endüstri uzmanları, XRP’yi uzun vadede yükselebilecek turbo motorlara sahip bir coin olarak gösteriyor. Mevcut XRP kararının şimdilik fiili yasa olmasıyla, coin, son birkaç hafta içinde coin’i tekrar listeye alan ABD’deki borsalarda ticaret yapmaya devam edebilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple ve SEC Çatışmasında Son Durum: Uzlaşma, Temyiz ve Yargıç Torres'in Karar Zaman Çizelgesi Açıklandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu