Robinhood, Ethereum Rakiplerini Delist Ediyor!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) son zamanlarda en iyi kripto borsalarından ikisi olan Binance ve Coinbase’e karşı açtığı davaların etkisiyle, Amerikan finansal hizmetler şirketi Robinhood Cuma günü bazı altcoinlere desteği sonlandıracağını duyurdu. 

Şirket, yapılan araştırmalar sonucunda, piyasa büyüklüğü açısından en iyi 10 kripto para olan Cardano (ADA), Polygon (MATIC) ve Solana (SOL) için desteğin sona erdirme kararına vardıklarını açıkladı. Platformun listeden çıkarmayı diğer bazı kripto paraları da kapsayacak şekilde genişletip genişletmeyeceği henüz belli değil.

Bununla birlikte, Cardano (ADA), Polygon (MATIC) ve Solana (SOL) olmak üzere üç kripto para, Robinhood’un listeden çıkarması haberlerine herhangi bir ani tepki göstermezken, kripto piyasası yatay bir hareket gösteriyor.

Robinhood Kripto Listeden Çıkarma

Şirket, listeden çıkarma nedeninin Coinbase ve Binance davaları olduğunu açıkça belirtmese de büyük olasılıkla böyle olduğu tahmin ediliyor. Geçmişte birçok durumda, ABD SEC birkaç kripto para birimini menkul kıymet olarak kabul etmişti. Son davalarda, düzenleyici kurum, menkul kıymet olarak gördüğü listeye 16 kadar yeni kripto para birimi ekleyerek toplam 67 token’a ulaştı. 

Şirket yaptığı açıklamada, üç kripto para biriminin 27 Haziran 2023’ten itibaren Robinhood platformunda artık desteklenmeyeceğini duyurdu:

“Son incelememize dayanarak, 27 Haziran 2023 18:59 ET’de Cardano (ADA), Polygon (MATIC) ve Solana (SOL) desteğini sonlandırmaya karar verdik. Başka hiçbir coin etkilenmeyecek ve kripto paranız Robinhood’da hâlâ güvende.”

Robinhood

Ancak platform, diğerlerinin yanı sıra Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dogecoin ve Shiba Inu’nun alım satımını desteklemeye devam edecek.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Balinalar Dogecoin (DOGE) Satın Alıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu